Young Vibes

Po 2 edycjach online powracamy nad Bałtyk! Czwarte Kino w Trampkach w Gdańsku odbędzie się stacjonarnie. Wracamy nie tylko z nowymi filmami, ale i z wiarą, że w trudnych czasach kino niesie ze sobą szczególną moc.

Stęsknieni za pokazami stacjonarnymi, chcemy podkreślić wagę kina jako miejsca spotkań. Dlatego czekają na Was warsztaty i spotkania po filmach. W końcu filmy dobrze oglądać w trampkach, ale najlepiej wspólnie!

W tym roku ruszamy z YOUNG VIBES  sekcja filmów stworzonych przez młodych 

Mistrzowie kina są nieśmiertelni, podobnie jak kanon filmowy. Jednak to, co napędza kinematografię, to powiew świeżości. Fala młodych, niepokornych i wyzwolonych twórców nadciąga i zaprezentuje zupełnie nowy wymiar kina. 

YOUNG VIBES to wieczór specjalny połączony z galą, gdzie zostaną pokazane filmy, które wygrały lub zostały wyróżnione na szkolnych festiwalach filmowych organizowanych przez gdańskie i trójmiejskie licea. Spośród tych filmów, jury złożone z profesjonalistów filmowych nagrodzi najlepszy tytuł. Po seansie zapraszamy na bankiet, gdzie młodzi twórcy będą mieli szansę poznać kulisy świata filmu i porozmawiać z naszymi gośćmi.

Pokaz odbędzie się 07.12.2022 w Centrum Filmowe UG im. Andrzeja Wajdy, ul. Wita Stwosza 53

JAK ZGŁOSIĆ FILM?

Sekcja powstaje przy współpracy z trójmiejskimi liceami. Już teraz zapraszamy organizatorów licealnych festiwali oraz przeglądów do zgłaszania filmów, które zostały u Was nagrodzone. Do sekcji wybierzemy ok. 10 filmów. By zgłosić film prosimy o kontakt z opiekunką sekcji: agnieszka@kinowtrampkach.pl

Kino w Trampkach od początku swojego działania zrzesza młodzież i zachęca do poznawania filmowego świata nie tylko z perspektywy widza. Pokaz YOUNG VIBES to sekcja specjalna by młodzi mogli pokazać swoje pierwsze filmowe próby i zmierzyć się z odbiorcą oraz z krytyczną oceną dzieła. Czekamy na Wasze zgłoszenia!

HARMONOGRAM DZIAŁAŃ
do 20.11 – nabór filmów
do 26.11 – potwierdzenie zgłoszonych filmów
07.12 – Gala YOUNG VIBES

Przewiń do góry