Wystawa KIDS MEDIA LAB powraca

Festiwal Filmowy dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach inspiruje i zachęca do wykorzystania twórczej mocy wyobraźni oraz eksploracji świata za pomocą nowych mediów.

KIDS MEDIA LAB pokazuje młodym świat mediów, pozwala im ich doświadczyć, a często też stworzyć własnymi rękami. Jednocześnie skłania do refleksji i dyskusji o najbliższym otoczeniu. Za pomocą słowa, obrazów, dźwięków, zachęca do ruchu zwrotnego między światem offline i online, które przecież są ze sobą połączone i wzajemnie się uzupełniają.

Stworzona przez twórców Kina w Trampkach przestrzeń zadaje młodym pytania o świat cyfrowy – jakie jest Twoje miejsce w tym świecie? A jaki ślad w mediach zostawiasz za sobą? Ale też o to jakie jest Twoje miejsce w mieście, w świecie realnym? Poprzez różnego rodzaju aktywności, interakcje platforma cyfrowych działań ma zachęcić do namysłu nad swoim najbliższym niecyfrowym otoczeniem, do uruchomienia wyobraźni i wymyślenia miast na nowo.

“Wierzymy w sprawczą siłę wyobraźni młodych ludzi, w to że ich pomysły mogą pomóc w stworzeniu miejsca, które może być przyjazne dla wszystkich. KIDS MEDIA LAB ma być przestrzenią doświadczania, wymyślania, tworzenia” – mówi Karolina Śmigiel – dyrektorka artystyczna festiwalu.

Na wielkiej cyfrowej mapie miasta, które przypomina plac zabaw, znalazły się: gry, aplikacje, filmy, interaktywne zabawy i warsztaty dla młodych w wieku 3 do 15 lat. Plac zabaw, który sam w sobie jest projektem artystycznym stworzonym przez artystów cyfrowych: Jaśminę Wójcik i Jakuba Wróblewskiego, wykorzystuje najnowsze kreatywne techniki medialne.

KIDS MEDIA LAB to m.in.:
• 5 filmów krótkometrażowych;
• 5 gier;
• 5 warsztatów w tym webinar o mediach społecznościowych, z których korzystają młodzi i najmłodsi użytkownicy sieci, warsztat tworzenia animacji
poklatkowej „Co potrafi plastelina?” oraz tutorial „Baba od Polskiego mówi jak Tik Tok pomaga w opowiadaniu o  sobie
• dystrykt opiekuna z materiałami edukacyjnymi;
• mnóstwo ukrytych zakamarków do odkrycia!


INFORMACJE PRAKTYCZNE
Kupując bilet za 30 zł, dostęp do wystawy jest aktywny przez 72 godziny. Można wracać do niej wielokrotnie i odkrywać za każdym razem nowe rzeczy. Kupując Karnet, uzyskuje się dostęp do Wystawy do 24 czerwca bez ograniczeń czasowych.

więcej informacji na temat wystawy znajdziesz TUTAJ

KUB BILET

KUP KARNET

Przewiń do góry