Webinar dla rodziców

TERMIN: 9/11 godz. 19:00

CZAS TRWANIA: 1h

Filmy krótkometrażowe. Krótkie historie. Długie rozmowy. Budujemy rodzinne relacje. 

Zarówno dzieci i jak dorośli uczą się przez doświadczenie i naśladownictwo. Uczymy się obserwując i angażując w to emocje – w ten sposób zapamiętujemy. Ważne jest też wspólne przeżycie przyjemności – bo ogladanie filmow do takich się zalicza – jest to doświadczenie, które łączy, do którego możemy wracać, tworzymy dzięki temu wspólny język z dziećmi. 

Oglądając filmy wspólnie z dziećmi mamy przede wszystkim okazję je poznać: Co je bawi? Czego się obawia? Czego nie rozumie? Co je złości? Gdy oglądamy filmy wspólnie z dziećmi – mamy okazje się temu przyjrzeć i reagować poprzez tłumaczenie sytuacji z filmu, szukanie wspólnych przeżyć z sytuacji w życiu czy myśleniu nad innymi rozwiązaniami. 

Poznajemy także z czym nasze dzieci moga miec trudnosci i uczymy się jak możemy je wspierać. 

Wspólne oglądanie jest też okazja do kontrolowania treści, które oglądają dzieci – możemy wybierać treści, którymi chcemy je inspirować. 

PROWADZENIE: Anna Jurek – psycholożka międzykulturowa i terapeutka dzieci i młodzieży, trenerka antydyskryminacyjna i edukatorka. Na co dzień pracuje terapeutycznie z dziećmi i z młodzieżą w szkołach oraz w praktyce prywatnej, udziela konsultacji rodzicom i opiekunom oraz kształci kadrę nauczycielska. Jest autorka publikacji dla migrujących rodzin Dzieci lecą pierwszą klasą. 

OBOWIĄZUJĄ ZAPISY: http://bit.ly/webinar-dla-rodzicow

liczba miejsc ograniczona!

Przewiń do góry