Dzika Warszawa - o nieludzkich mieszkańcach stolicy - warsztaty inspirowane filmem „Miasto dzikich zwierząt”

OD LAT

7

TERMIN: 12.06.2021, godz. 12:30, warsztaty stacjonarne w Centrum Kultury Filmowej w Warszawie - Ujazdowskie 20

OPIS WARSZTATU

Trampolina do Kina na festiwalu Kino w Trampkach

Miasto to niby przeciwieństwo przyrody, a przecież Warszawa jest miejscem zamieszkania nie tylko ludzi i ich samochodów, ale wszelkiego rodzaju dzikich zwierząt. I wcale nie mamy na myśli tych z ogrodu zoologicznego! Każde drzewo rosnące na ulicy jest jak apartamentowiec - od korzeni po koronę pełno w nim mieszkańców. Każda szparka w chodniku może kryć lokatorów. Pod krzakami coś tupta, na dachach coś dziobie. Za oknem coś bzyczy, w rynnie rechoce, i nawet hen, hen wysoko na iglicy Pałacu Kultury ktoś sobie zbudował gniazdo. Kto? Opowiemy o tym w naszym filmie animowanym, rysowanym, wyklejanym, wycinanym i wymyślonym przez uczestników warsztatów według ich własnych obserwacji stołecznej fauny. Każda zwierzęca historia oparta będzie na faktach! I jeśli jakaś warszawska pstroczka przyplącze się na premierę, na pewno rozpozna swoją podobiznę na ekranie.
Podczas warsztatów uczestnicy stworzą film animowany tradycyjną metodą poklatkową, w technikach mieszanych: wycinance, rysunku, piksilacji. Tematem będą zwierzęta zamieszkujące stolicę - te codzienne, jak muchy i gołębie, i mniej codzienne, jak łoś czy dzik. Obrazowi animowanemu towarzyszyć będzie narracja - opowieści uczestników o ich osobistych spotkaniach ze zwierzętami w mieście.

Warsztaty inspirowane filmem „Miasto dzikich zwierząt” - zalecamy obejrzenie filmu przed warsztatami!

PROWADZENIE

Magdalena Bryll – jest absolwentką łódzkiej Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej. Pracowała między innymi przy oscarowym Piotrusiu i Wilku. Jest również ilustratorką książek. Od 2010 roku pod nazwą POKLATKOWO.PL prowadzi warsztaty animacji poklatkowej na terenie całego kraju dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Pod jej opieką powstało już ponad 300 filmów animowanych w różnych technikach. Współpracuje z Warszawskim Liceum Filmowym, Instytutem Edukacji Artystycznej APS, oraz Legnicką Akademią Filmową.

ZAPISY

warsztaty rodzinne

Liczba uczestników: 10 par (dziecko + rodzic/opiekun)

Cena biletu rodzinnego dla 2 osób: 30 zł

Przewiń do góry