Spotkanie z aktywistkami klimatycznymi

Kino w Trampkach po raz kolejny oddaje głos młodym!

26 maja o godzinie 18:00 zapraszamy na seans filmu Aya z Konkursu Młodzieżowego, po którym odbędzie się wyjątkowe spotkanie z aktywistką działającą w Polsce – Jadwigą Klatą oraz aktywistkami z Brazylii – Alice Pataxo i Tejubi Uru Eu Wau Wau. Spotkanie będzie pretekstem do wymiany perspektyw aktywistycznych oraz dyskusji na tematy związane z kondycją środowiska. Dziewczyny podzielą się doświadczeniami związanymi z ich codziennością oraz byciem młodymi kobietami w czasach katastrofy klimatycznej. Zastanowią się też nad podobieństwami i różnicami między aktywizmem w Polsce i Brazylii. Nie zabraknie również refleksji na temat roli edukacji w procesie zmiany.

Jadwiga Klata (ur. 2001) – aktywistka klimatyczna działająca w Extinction Rebellion. Działa, bo wierzy, ze skutki katastrofy klimatycznej da się zminimalizować.

Alice Pataxó (ur. 2002) – aktywistka klimatyczna. Zajmuje się podnoszeniem świadomości na temat sytuacji ludności rdzennej w Brazylii, wylesiania i zmian klimatu. W 2015 roku została osobiście dotknięta przejęciem ziemi Pataxó o nazwie Araticum. Przemawiała na COP26 w Glasgow, gdzie poruszyła temat wylesiania Amazonii oraz praw ludności rdzennej.

Tejubi Uru Eu Wau Wau (ur. 2001) – lokalna liderka z ludu Uru Eu Wau Wau. Pracuje w stowarzyszeniu Jupaú, które staje w obronie praw rdzennych mieszkańców stanu Rondônia i działa na rzecz zrównoważonych projektów w tym regionie. Zaangażowana jest także w działalność Stowarzyszenia Obrony Etniczno-Środowiskowej Kanindé.

26 maja, godz. 18:00 Kinoteka

Spotkanie będzie tłumaczone na język polski.

Współorganizator: Kupuj odpowiedzialnie
Spotkanie jest organizowane w ramach kampanii „Nasza żywność. Nasza przyszłość”, która ma na celu zmobilizowanie młodzieży do świadomej konsumpcji i aktywnego wspierania działań na rzecz zrównoważonych łańcuchów dostaw żywności. Kampania jest współfinansowana ze środków Unii Europejskiej.

Przewiń do góry