PATRONAT HONOROWY

Prezydent Warszawy pisze do widzów festiwalu "Kino w trampkach"

prezydent miasta stołecznego Warszawa Rafał Trzaskowski

Drodzy Młodzi Widzowie!

Ten rok zafundował nam sporo emocji i kazał zmienić niemal wszystkie plany, także te wakacyjne. Mam jednak nadzieję, że odpoczywacie bezpiecznie i radośnie, znajdując także czas na rozrywkę.
Podróżowanie jest dziś trudniejsze, do wielu miejsc nadal nie możemy dotrzeć, ale od czego jest wyobraźnia? Kino pozwala zwiedzać świat bez ruszania się z własnego pokoju. Wyprawa na inny kontynent, spotkanie z ludźmi, o których istnieniu nie wiedzieliśmy, spojrzenie na całkiem nowe zjawisko – dzięki filmom i ich twórcom można to zrobić w każdej chwili.  
Cieszę się, że mimo przeszkód udało się zorganizować, już po raz ósmy, Festiwal dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach. Podobnie jak rok temu objąłem to wydarzenie honorowym patronatem i gorąco je polecam – młodszym i starszym. Tegoroczny festiwal jest wyjątkowy, bo w całości odbywa się online. To Wy decydujecie, kiedy i gdzie obejrzycie filmowe propozycje. Jest w czym wybierać: od początku sierpnia prezentowane są filmy pełnometrażowe, w październiku odbywać się będą pokazy krótkiego metrażu. Ich główne przesłanie to otwartość na inne kultury, wrażliwość na globalne problemy,  ciekawość świata.
Jak co roku wybrane zostaną najlepsze festiwalowe tytuły. Swoje nagrody przyznają nie tylko jurorzy, ale też sama publiczność, czyli Wy, młodzi widzowie. Zachęcam do wspólnego oglądania, do udziału w dyskusjach, wreszcie – do dzielenia się wrażeniami.
Usiądźcie wygodnie w fotelu lub na kanapie, zaproście rodzeństwo, rodziców, koleżanki i kolegów i cieszcie się Kinem w Trampkach.

Przewiń do góry