PATRONAT HONOROWY

List do młodych widzów od Prezydenta m.st. Warszawy

prezydent miasta stołecznego Warszawa Rafał Trzaskowski

Drodzy widzowie i widzki „Kina w Trampkach”!

To wielka przyjemność móc znów powitać Was na tym wyjątkowym festiwalu. Tak jak przed rokiem filmy dla młodych i najmłodszych są dostępne w przestrzeni wirtualnej, dzięki czemu – mam nadzieję – publiczność będzie jeszcze liczniejsza.   

Już teraz możecie oglądać krótkie metraże z całego świata: kilkadziesiąt wyjątkowych opowieści, także animowanych i dokumentalnych, dla każdej grupy wiekowej. W maju inspiracji będziecie mogli poszukać w filmach pełnometrażowych, opowiadających o świecie, o problemach młodych ludzi, o sprawach ważnych dla każdej i każdego z Was. 

Oglądając filmy, pomyślcie o miejscu, w którym żyjecie, o emocjach, jakie wywołują codzienne zdarzenia i sytuacje, także te trudne, jak pandemia i izolacja. Wiem, że martwi Was to nie mniej niż Waszych rodziców, zachęcam, abyście swoimi przemyśleniami dzielili się z dorosłymi. Usiądźcie wspólnie przed ekranem, a po seansie – porozmawiajcie. Może przy okazji wpadniecie na pomysł interesującej wycieczki po „miejskiej dżungli” lub sięgniecie po fascynującą lekturę? Tego Wam gorąco życzę.  

Kino to wspaniała przygoda, filmy mogą też być świetnym narzędziem edukacyjnym. Organizatorzy festiwalu przygotowali specjalne scenariusze lekcji, mam nadzieję, że Wasi nauczyciele z nich skorzystają, dzięki czemu będziecie uczestniczyć w naprawdę ciekawych zajęciach, szczególnie teraz w tym trudnym, covidowym czasie nauki. 

Życzę udanych wiosenno-letnich seansów w „Kinie w Trampkach”,

Rafał Trzaskowski

Prezydent m. st. Warszawy

Przewiń do góry