O EDYCJI W WARSZAWIE

10. edycja Kina w Trampkach w Warszawie

Nie mogliśmy się doczekać, aby to wreszcie ogłosić – WRACAMY DO KIN! Nic nie cieszy nas tak, jak możliwość zobaczenia kinotrampkowej widowni na żywo i doświadczenia jej niesamowitej energii na własnej skórze. Niecierpliwie przebieramy nogami i uchylamy rąbka tajemnicy.

W Warszawie zagościmy od 23 maja do 5 czerwca. 22 maja zapraszamy Was na Uroczyste Otwarcie! Planowane atrakcje zostawimy jeszcze w tajemnicy, ale wypatrujcie informacji na naszych mediach społecznościowych 😉 Możemy zdradzić, że zapowiada się zabawa, jakiej jeszcze nie widzieliście. To w końcu nasze 10. urodziny!

Szykujcie się też na huczne świętowanie Dnia Dziecka – zaplanowaliśmy dla Was dodatkowe atrakcje! Gwarantujemy, że nie będziecie się nudzić 😉

W tym roku nadal zostajemy w dżungli, jednak będziemy ją eksplorować w nieco inny sposób. Hasło tegorocznej edycji to: POZBAWIENI DŻUNGLI. Przyjrzymy się jej bliżej i podyskutujemy nad rolą natury w naszym życiu, powodach, dla których jest jej coraz mniej i skutkach, jakie to za sobą niesie. Zastanowimy się też nad tym, jak wziąć sprawy w swoje ręce i działać. Zamknięci w domach tęskniliśmy za naturą, teraz przyszedł czas, aby się o nią zatroszczyć.

Oprócz znanych Wam już sekcji konkursowych, prezentujemy również sekcje pozakonkursowe i specjalne:

KINO W TRAMPKACH. NATURALNIE! 

Selekcja filmów, które poruszają kwestię środowiska naturalnego, obcowania z przyrodą i różny stosunek filmowych bohaterów wobec problemów ekologicznych.

10 POLSKICH FILMÓW NA 10-LECIE KINA W TRAMPKACH

Przez 10 lat istnienia Kina w Trampkach powstało kilka polskich filmów dla młodych widzów – chcemy je nie tylko przypomnieć, ale też porozmawiać o nich z twórcami i poznać kulisy ich powstawania.

Oprócz tego czeka na Was wiele atrakcji, m.in.:

WYSTAWA MULTIMEDIALNA KIDS MEDIA LAB

Już po raz trzeci zapraszamy Was do świata nowych mediów i technologii. Na wirtualnej wystawie znajdziecie aplikacje, gry, animowane filmy dokumentalne (animadoc), historie wizualne (digital storytelling), VR (Virtual Reality – wirtualna rzeczywistość) i AR  (Augmented Reality – rozszerzona rzeczywistość). Film płynnie połączy się z innymi dziedzinami, pokazując, że historie nie dzieją się jedynie na sali kinowej. Nowe technologie i nowe media to wspaniałe narzędzia do opowiadania własnych historii, do czego będziemy Was niezmiennie zachęcać!

WARSZTATY OKOŁOFILMOWE DLA WIDZÓW

Jak co roku planujemy dla Was spotkania ze specjalistami i specjalistkami ze świata filmu. Podczas warsztatów zabiorą Was za kulisy powstawania obrazów filmowych, zapoznają z językiem i umiejętnościami godnymi największych pasjonatów kina.

Warsztaty przewidziane dla różnych kategorii wiekowych w przedziale 4-18 lat.

Przewidzieliśmy również specjalną ofertę filmów online!

Przewiń do góry