O EDYCJI W GDAŃSKU

I edycja Festiwalu FIlmowego Kino w Trampkach dla Dzieci i Młodzieży 2018 w Gdańsku 6-9.12.2018 - edycja mikołajkowa

Jest to wydarzenie filmowe w Gdańsku, które jest skierowane do grup – dzieci oraz młodzież, w formie festiwalu . Prezentujemy najlepsze filmy z dorobku bieżącej światowej kinematografii dla młodego widza. Pokazywane filmy w ramach wydarzenia to współczesne obrazy, gdzie młodzi zapoznają się z historiami ich rówieśników z różnych stron świata. To ciekawe projekcje oraz kreatywne okołofilmowe warsztaty dla różnych grup wiekowych. Chcemy, by repertuar oraz dodatkowe aktywności zwiększały u uczestników wrażliwość, otwierały na różnorodność kulturową, wpływały na ciekawość, otwartość i życzliwość wobec innych. Festiwal filmowy jako wydarzenie cykliczne jest adresowane do młodych mieszkańców Gdańska. W związku z tym, że uczestniczą nim grupy przedszkolne, już od najmłodszych lat wyrabiane jest w nich przyzwyczajenia do uczestnictwa w życiu kulturalnym miasta Nacisk jest również położony na pobudzenie środowiska filmowego do zwiększenia zainteresowania na temat filmowej twórczości dla dzieci i młodzieży. Pozyskane doświadczenie i wiedza jak pracować z młodym widzem, pozwala nam na zbudowanie wartościowego wydarzenia filmowego dla młodych w Gdańsku. I edycja Kina w Trampkach w Gdańsku spotkała się z dużym entuzjazmem zarówno wśród obecnych na sali dzieci i młodzieży, oraz wśród rodziców i nauczycieli zainteresowanych pozalekcyjną oferta kulturalną dla najmłodszych w Gdańsku. Projekt wpisywał się w kluczowe wartości i cele zapewniające długofalowy rozwój Gdańska (wg Strategii Rozwoju Miasta Gdańska 2030 Plus).

DEMOKRACJA DZIECI – FILMY Z OKAZJI 30-LECIA GDAŃSKIEJ SAMORZĄDNOŚCI 10+

Z okazji 30-lecia gdańskiej samorządności chcemy zaprosić młodych widzów do dyskusji na tematy związane z demokracją, samorządnością, wolnością, władzą, zasadami życia we wspólnocie, relacji między indywidualnymi wyborami i potrzebami a kompromisem na rzecz społeczności. Zastanowimy się, jak podążać za swoimi przekonaniami i poglądami, czym jest wolność w codziennym życiu i czy da się ją zrównoważyć potrzebami grupy. Jaka jest wartość demokracji i społeczeństwa obywatelskiego? Przyjrzymy się, jak zasady kształtują życie wspólnoty zuchów, jaka jest rola premiera i co może zrobić dziecięcy burmistrz.

3. edycja KinA w Trampkach w Gdańsku

Nic nas tak nie cieszy jak zaangażowana widownia.

Po raz kolejny przekonaliśmy się, że Gdańsk jest miastem otwartych ludzi, miastem młodych, którzy lubią działać i do których chce się z radością wracać z nowymi filmowymi propozycjami. Jesteśmy dla Was – zapraszamy do wspólnej, dobrej i mądrej zabawy w kinie. Eksplorujcie, poznawajcie, dyskutujcie i odkrywajcie razem z nami!
Nadal mierzymy się z epidemią, dlatego w tym roku ponownie zrealizujemy festiwal w formule online, wydłużając zarazem jego trwanie: zależy nam, żeby każdy z Was miał okazję zapoznać się ze wszystkimi filmami. A sala kinowa może być wszędzie tam, gdzie tylko sobie wymarzycie. Zapraszajcie rodzeństwo, przyjaciół i rodziców do domowego kina i wyruszcie w podróż przepełnioną niespodziankami.

Zgodnie z zapowiedziami z 2020 roku, zarówno minioną, jak i tegoroczną (a nawet tę, która czeka nas za rok) koncepcję festiwalu dla dzieci i młodzieży łączy jeden wspólny motyw – jest nim rozumiana na wiele sposobów… dżungla!
Tym razem jest to dżungla w rozumieniu miejsca zamieszkania. Utkana z wysokich budynków, labiryntów ulic, betonu i szkła. Zachęcamy do eksplorowania swojego miasta, odkrywania go wciąż na nowo, ale też do przyjrzenia się mu czujnym, badawczym okiem.

Aktywności dla gdańskiej publiczności

Jak co roku, Kino w Trampkach stawia na zaangażowanie ze strony publiczności, szczególnie dzieci i młodzieży. Na festiwalu działają składy jurorskie:

• Jury Dziecięce Filmów Krótkometrażowych z Gdańska;
• Jury Młodzieżowe Filmów Krótkometrażowych z Gdańska;
• Jury Dziecięce Filmów Pełnometrażowych z Gdańska;
• Jury Młodzieżowe Filmów Pełnometrażowych z Gdańska;
• Jury Rodziców z Gdańska.

Dodatkowo przy festiwalu obradują dwa składy jury:
• Jury SKSiL (Jury Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych).
• Jury ECFA (European Children’s Film Association).

W trakcie trwania festiwalu serdecznie zapraszamy do udziału w:
● warsztatach;
● konkursie fotograficznym;
● ćwiczeniach do filmów;
● rozmowach z twórcami;
● konkursach w mediach społecznościowych;
● plebiscycie publiczności.

Pokaż nam jak oglądasz filmy w domu! Oznacz nasze konto na Instagramie i użyj oficjalnych hasztagów:

#kinowtrampkach #kinowtrampkachwwarszawie #cinemainsneakers

KIEDY I GDZIE?

Filmy oglądamy na stronie www.kinowtrampkach.pl

19 kwietnia –30 maja – Konkurs filmów krótkometrażowych
24 maja – 24 czerwca – Konkurs filmów długometrażowych
24 maja – 24 czerwca – multimedialna wystawa KIDS MEDIALAB 

 

Przewiń do góry