Napisz scenariusz. Zachwyć młodego widza!

Uwolnij pomysł i stwórz scenariusz krótkometrażowego filmu dla dzieci. Opowiedz ciekawą, współczesną historię z perspektywy dziecka w wieku 8-12 lat. 

Stowarzyszenie Autorów ZAIKS i Fundacja Cinemania – organizator Festiwalu dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach, zapraszają do udziału w konkursie na scenariusz filmu krótkometrażowego dla młodego widza im. Krzysztofa Gradowskiego. 

Film to medium, które ma niezwykły wpływ na młodych odbiorców. Za jego pomocą możemy rozbudzać ciekawość, dawać pole do dyskusji i otwierać umysły. W ramach Kina w Trampkach zachęcamy do tego od lat i cieszymy się, że możemy zapraszać kolejnych twórców do dzielenia się swoimi pomysłami na to, jak wciągnąć młodych widzów do świata kina.  

Aby wziąć udział w konkursie, należy stworzyć scenariusz z myślą o młodych widzach w wieku od 8 do 12 lat. Młodzi mają być nie tylko jego odbiorcami, ale też bohaterami. Temat oraz forma są dowolne, jednak należy pamiętać o umiejscowieniu historii tu i teraz. Scenariusz może być napisany indywidualnie lub w większej grupie. Zachęcamy do kreatywnej prezentacji swojej wizji.  

Pula nagród 40 000 PLN.

Zasady konkursu

  • Napisz scenariusz do krótkometrażowego filmu fabularnego (do 20 minut) przeznaczonego dla widzów w wieku 8 – 12 lat.
  • Tematyka oraz forma jest dowolna. W scenariuszu główny bohater/bohaterka będzie w przedziale wiekowym 8 – 12 lat, a historia będzie opowiedziana z jego/jej perspektywy. Historia ma być współczesna, dziejąca się tu i teraz w Polsce.
  • Konkurs skierowany jest do osób pełnoletnich. Szczegółowe zasady znajdziecie w regulaminie konkursu dostępnym w załączniku poniżej.
  • Na scenariusze czekamy do 15 maja 2022 na adres: konkurs.scenariusz@kinowtrampkach.pl

Rozstrzygnięcie konkursu nastąpi podczas 10. edycji Festiwalu Kino w Trampkach (23 maja – 5 czerwca 2022 roku). 

Przewiń do góry