Nagroda Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej 2022

Szukamy Młodych Jurorów – miłośników filmu w wieku od 12 do 14 lat – którzy w dniu 13 listopada 2022 roku, wezmą udział w przyznaniu Nagrody Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej. Jeśli chcesz zostać jurorem prestiżowej filmowej nagrody wypełnij krótką ankietę, dostępną poniżej!  

CO TO JEST YAA?

To międzynarodowe wydarzenie kulturalne skierowane do młodych widzów w wieku 12-14 lat z całej Europy. Przyznanie Nagrody Młodego Widza odbędzie się równolegle w wielu europejskich miastach z 42 państw.

Polskę reprezentuje sześć miast: w tym WARSZAWA i GDAŃSK, które mamy przyjemność koordynować. Głównym partnerem wydarzenia w Warszawie jest Centrum Kultury Filmowej im. Andrzeja Wajdy, gdzie odbędzie się wydarzenie. Z kolei strategicznym partnerem w Gdańsku jest Centrum Filmowe UG im. Andrzeja Wajdy.

3 filmy – dwa fabularne i jeden dokumentalny – wybrane przez ekspertów filmowych i nastolatków będą walczyć o Nagrodę Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej. Zadaniem młodych członków jury będzie wnikliwe obejrzenie tych filmów, a następnie oddanie głosu na najlepszy, ich zdaniem film. Nominowane filmy to wysokiej jakości produkcje europejskie, prezentowane na międzynarodowych festiwalach, nominowane do prestiżowych nagród i cieszące się uznaniem publiczności. 2 tytuły mieliśmy okazję grać podczas 10 edycji MFF Kino w Trampkach:

Ceremonia wręczenia nagród odbędzie się 13 listopada 2022 r. w Erfurcie (Niemcy) i będzie również transmitowana na stronie YAA: yaa.europeanfilmaawards.eu. Tego samego dnia CICAE zorganizuje European Arthouse Cinema Day. Oba wydarzenia zainaugurują „Miesiąc Filmu Europejskiego”.

CO TO JEST EUROPEJSKA AKADEMIA FILMOWA?


Europejska Akademia Filmowa (w skrócie z j. ang. EFA) została założona w 1988 roku z inicjatywy szwedzkiego reżysera Ingmara Bergmana, który był jej pierwszym prezesem. Dzisiaj zrzesza ponad 2 800 filmowców z całej Europy – reżyserów, producentów, aktorów i aktorki, kinematografów, scenarzystów, montażystów, scenografów i inne osoby zawodowo związane z filmem. Każdego roku EFA przyznaje prestiżowe Europejskie Nagrody Filmowe dla najlepszych filmów europejskich.

Na stronie EFA Young Audience Award można zapoznać się ze szczegółowymi informacjami o projekcie i uczestniczących miastach.

zwiastun NAGRODY MŁODEGO WIDZA – YOUNG AUDIENCE AWARD 2022

Przewiń do góry