MŁODZIEŻOWE STUDIO FESTIWALOWE

Młodzieżowe Studio Festiwalowe powstało z myślą o młodych, którzy nie tylko są jego odbiorcami, ale również twórcami. Uczestnicy festiwalu mają możliwość stać się jego częścią, prowadząc studio festiwalowe, występując przed kamerami, recenzując filmy, czy nawet prowadząc wywiady. W ich rękach są też nasze media społecznościowe, za pomocą których informują o tym, jakie filmy można zobaczyć, z kim można się spotkać i pogadać, co dzieje się dookoła festiwalu i dlaczego nie warto, by kogoś na nim zabrakło.
Młodzieżowe Studio Festiwalowe: 10-15 młodych dziennikarzy, którzy dzięki warsztatom posiadają odpowiednie narzędzia, aby m.in. tworzyć materiały wideo dostępne na naszym Instagramie i kanale YouTube. Dział ten odpowiada również za zapowiedzi filmów przed seansami oraz prowadzenie spotkań z twórcami.
Ich działalność nie ogranicza się jedynie do przestrzeni kinowej i internetowej. Wolontariusze z tego działu pomagają też w dystrybucji materiałów promocyjnych festiwalu.

By być biegłym w oglądaniu ze zrozumieniem, podobnie jak w przypadku czytania i pisania, trzeba oglądać różnorodny materiał. By oglądać go mądrze – trzeba rozmawiać o tym, co się obejrzało.
Od 2013 roku organizujemy festiwal w Warszawie. Od 2018 również w Gdańsku.

Chcecie Kino w Trampkach w swojej miejscowości?

Przewiń do góry