Młodzieżowa Grupa Programowa

To młodzi decydują o repertuarze filmów konkursowych w każdej edycji festiwalu. Po szkoleniu z programowania festiwali filmowych Młodzieżowa Grupa Programowa z I SLO Bednarska w Warszawie pod okiem koordynatorki Karoliny Haki-Makowieckiej wspólnie omawia i analizuje obejrzane tytuły. To pozwala im na dokonanie ostatecznej selekcji filmów. W trakcie obrad wymieniają się poglądami, prowadzą żywe dyskusje, a czasami muszą pójść na kompromis. To właśnie dzięki nim oglądamy najlepiej wyselekcjonowane filmy. Zwieńczeniem ich pracy jest stworzenie tekstu programowego otwierającego Konkurs Młodzieżowy i czynne uczestnictwo w uroczystym otwarciu festiwalu.  

MAJA KUDŁA

GABRIELA BEDNARCZYK

BIANKA NIEDZIELA

JÓZEF ROSTKOWSKI

ZOSIA SZYMAŃSKA

MAJA CIEŚLAK

MACIEJ BISIOREK

Przewiń do góry
Maja Kudla

MAJA KUDŁA

Uwielbiam być w dzikiej naturze. Prawdziwy spokój czuję tylko w wysokiej trawie lub leżąc na powierzchni jeziora. W wolnym czasie czytam dużo książek feministycznych i filozoficznych. Staram się rozumieć świat. Kręci mnie też stara muza – najwięcej słucham Boba Dylana, Patti Smith, Velvet Underground i Briana Eno.
GABRIELA BEDNARCZYK

GABRIELA BEDNARCZYK

Kocham spacery wśród drzew i czas spędzony z przyjaciółmi oraz najbliższymi. Uwielbiam obserwować ludzi i świat. Przeraża mnie jednak, ile jest w nim nienawiści, niezrozumienia oraz nierówności. Uwielbiam czytać kryminały, bo sprawia mi radość rozwiązywanie wraz bohaterami zagadek. Jestem małym dzieckiem w za dużej skórze, które cieszy się z małych rzeczy. Największą przyjemność sprawia mi patrzenie w niebo.

Jozek Rostkowski

JÓZEF ROSTKOWSKI

Interesuję się szeroko pojętą popkultura. Dużo czasu poświęcam kinu. W przyszłości chciałbym zostać operatorem kamery. Moimi ulubionymi gatunkami filmowymi są dramaty oraz thrillery.

Zofia Szymanska

ZOSIA SZYMAŃSKA

Wolny czas spędzam robiąc zdjęcia i tworząc fotomanipulacje. Interesuje mnie muzyka i sztuka, a zwłaszcza surrealizm. Lubię cięższe brzmienia i umiem je docenić, mimo że wielu ludzi nie przepada za taką muzyką.

Maja Cieslak

MAJA CIEŚLAK

W sztuce najbardziej interesuje mnie obnażanie absurdów rzeczywistości, tak jak w malarstwie robiła to Gruppa czy w filmie Monty Python. Pasjonuje mnie performans, sztuka konceptualna i polski hip hop. Moją przyszłość chciałabym związać z światem filmu. Marzę także o ilustrowaniu książek dla dzieci.
Maciej Bisiorek

MACIEJ BISIOREK

Interesują mnie różne sposoby opowiadania historii.  To jak w zależności od medium artyści i artystki znajdują nowe sposoby układania opowieści. Uwielbiam popkulturę i dzielę się tym na YouTube, współtworząc z bratem Michałem kanał „kulplaneta”. W przyszłości chciałbym zostać aktorem.