Archiwa: Krótkie metraże

Romance, X and Y

Na plaży w Casablance napięcie pomiędzy parą nastolatków dyskretnie rośnie. Dookoła kręci się wiele „przyzwoitek” – dorośli i dzieciaki. Nagła bójka odwraca uwagę.

Sukar

Na plaży w Casablance napięcie pomiędzy parą nastolatków dyskretnie rośnie. Dookoła kręci się wiele „przyzwoitek” – dorośli i dzieciaki. Nagła bójka odwraca uwagę.

Antropocen

Przedszkolaki dzielą się swoimi przemyśleniami na temat ochrony środowiska. Wiedzą, co można zrobić, żeby dobrze traktować naszą planetę.

Krzesło

Historia 11-letniego Andrè, którego wielkim marzeniem jest kariera baletowa. Chłopiec dostaje się do prestiżowej szkoły baletowej i otrzymuje list od swojego idola, który zachęca go do wiary w swoje możliwości i rozwijania pasji. Historia zanurzona w świecie fikcji i dokumentu opowiedziana językiem tańca i ruchomych obrazów.

Wyprawa na księżyc

Zasypiając w samochodzie, HUGO śni o podróży na księżyc. Spotyka w śnie WILKA i obaj przechodzą przez cztery pokoje (fazy) Księżyca. Co znajdzie się w każdym z nich?

Szkoła na brzegu morza

Co się może wydarzyć, gdy zamykają ci szkołę? Thorvin i Tilde są pierwszoklasistami w małej szkole nad morzem, ale teraz szkoła zostanie zamknięta i będą musieli uczęszczać do większej szkoły w najbliższym mieście. Tilde boli brzuch, kiedy myśli o zmianie, a Thorvin zastanawia się, co stanie się z zabawkową kuchnią.

Parasolki

W odległej krainie, gdzie deszcz nigdy nie przestaje padać, 6-letnia Kyna spędza całe dnie na beztroskiej zabawie pod ochronnym „parasolem-brodą” ojca Dina. Pewnej nocy, ukochany pies Kyny, Nana, znika. Aby ją znaleźć, Kyna wyruszy w przygodę odkrywania siebie i zmierzy się ze swoim wielkim strachem – deszczem.

Babciowych Świąt

Masza chce iść z rodzicami na imprezę noworoczną, ale zamiast tego zostawiają ją z babcią. Gościnie babci przychodzą jedna po drugiej, aż wreszcie dziewczynka zostaje otoczona samymi starszymi paniami. Na szczęście pojawia się Mikołaj.

Pewnego ładnego dnia

Nauczyciel postanowił podarować torbę jednemu ze swoich uczniów. Żeby było sprawiedliwie, urządza losowanie. Każdy na karteczce ma wpisać swoje imię. Torba trafi do tego, czyje imię znajdzie się na karteczce wylosowanej przez nauczyciela. Czy torba trafi do właściwego ucznia?

Dzieciaki honoru

Pisti i Felix razem z Gabim i Karcsim to Liga – drużyna bohaterów, którzy chcą się na coś przydać. Mogą odnaleźć zagubioną hulajkę Kati, albo uratować świat. W czasie akcji okazuje się, że stawką może być ich przyjaźń.

Przewiń do góry