Archiwa: Krótkie metraże

List

Historia 11-letniego Andrè, którego wielkim marzeniem jest kariera baletowa. Chłopiec dostaje się do prestiżowej szkoły baletowej i otrzymuje list od swojego idola, który zachęca go do wiary w swoje możliwości i rozwijania pasji. Historia zanurzona w świecie fikcji i dokumentu opowiedziana językiem tańca i ruchomych obrazów.

kwt-2020-max

Max

Maxine marzy o tym, by naprawiać zawodowo auta. Okazuje się, że nie wszystkim to pasuje. Dziewczyna w warsztacie samochodowym? Nikt nie traktuje jej poważnie, a dla niektórych oznacza problemy. Maxine nie ma jednak zamiaru na siłę udowadniać innym, że ma odpowiednie umiejętności. Jej zaangażowanie, siła i determinacja sprawiają, że dziewczyna dąży do celu mimo wykluczenia z „męskiego świata”.

kwt-2020-poranek

Poranek

Poranne rytuały płynnie przechodzą w rodzaj medytacji. W tej animacji każda kreska ma znaczenie i dopełniona zostaje dźwiękami codzienności.

kwt2020-nadzieja

Nadzieja

Młoda dziewczyna jest zmuszona uciec ze swojego kraju. Dostaje się do Francji wraz ze swoją matką. Co począć, gdy nie ma się nic? Jak zacząć życie od nowa? Pięknie przedstawiona, osobista historia nastolatki, której świat wywrócił się do góry nogami.

kwt-2020-niech-zapamieta-nas-wiatr

Niech zapamięta nas wiatr

Eli wraca wraz z mamą do miasta, w którym wychowywała się jego babcia, zaginiona w czasach dyktatury Videli. Okazuje się, że w domu w magiczny sposób ożywają wspomnienia i historia. Przeszłość łączy się z teraźniejszością, wiatr zdaje się szeptać, a w powieści Alcott niespodziewanie kryją się opowiadania Cortazara. Poznanie przeszłości rodziny pomoże Eliemu w odkryciu, kim jest.

kwt-2020-znikanie

Zanikanie

Na wysypisku śmieci w Afryce żyje młody chłopak, który pragnie przywrócić swojej wiosce dawną świetność. Śmieci, które go otaczają, pochodzą z Europy. Wśród tego bałaganu znajduje się małe ziarenko. Dzięki niemu i dzięki starej czarownicy chłopiec widzi, jak cenna w życiu człowieka jest natura i jak łatwo można doprowadzić do jej zniszczenia.

kwt2020-pod-moja-skora

Pod moją skórą

Tracy, która mieszka w Ugandzie, skrywa wielki sekret. Jest zarażona wirusem HIV. Każdego dnia dziewczyna przyjmuje leki, aby zapobiec rozwojowi choroby. W Ugandzie wielu ludzi boi się HIV. To właśnie z tego powodu Tracy nie ma odwagi powiedzieć o swoich zmaganiach nawet najlepszej przyjaciółce. Czy dziewczyna przełamie swój strach?

kwt-2020-kochane-pieniazki

Kochane pieniążki

Co można kupić za 80 australijskich centów? No właśnie, niewiele! Może paczkę chipsów, może bułkę? Na pewno nie olbrzymią kanapkę z masłem orzechowym, bananem i bekonem. Ale warto spróbować! Red i Henk znajdują trochę pieniędzy i próbują je pomnożyć w nadziei na realizację upragnionego celu.

kwt2020-opowiesci-myszy

Opowieść o myszy

12-letnia Aino czuje się niewidzialna wśród swoich kolegów ze szkoły baletowej. Cierpliwość dziewczyny sięga kresu, gdy jej grupa bierze udział w przedstawieniu baletowym „Dziadek do orzechów” wraz profesjonalnymi tancerzami, a ona dostaje rozczarowującą rolę myszy. Aino pragnie się wyróżnić i … Tworzy rolę myszy wrednej – rolę prawdziwego antagonisty!

kwt2020-w-swojej-skorze

W swojej skórze

Prawdziwym domem Keesje jest błękitna głębia basenu. Dziewczynka trenuje pływanie synchroniczne i przygotowuje się do ważnych zawodów. Gdy na ostatnim treningu wybucha bójka między dziewczynami, wszystko się zmienia. Pływanie synchroniczne to jednak sport grupowy. Co okaże się ważniejsze: przynależność czy indywidualizm?

Przewiń do góry