krótkie metraże
w szkole

Nie możemy być razem w kinie, ale możecie zadbać o festiwalową atmosferę w klasie lub nawet w całej szkole.
Jeśli to bezpieczne, oglądajcie razem, w klasie lub na świetlicy. ZAWSZE dzielcie się z innymi wrażeniami, myślami i emocjami. To podstawa tej wyjątkowej, inteligentnej konwersacji twórcy i widzów. Co jeszcze? Skrolujcie w dół!

jak oglądać filmy w szkole?

1.

wydrukuj plakat

Można wydrukować plakat festiwalowy i powiesić go w klasie lub w szkole.

2.

zarejestruj się

Żeby uzyskać dostępy do oglądania filmów i materiałów edukacyjnych zarejestruj się na naszej stronie, wybierz kategorię wiekową/kategorie wiekowe i ilość osób oglądających.

3.

materiały edukacyjne

– pakiet scenariuszy lekcji opracowany i przetestowany przez doświadczonych nauczycieli, a zarazem kulturoznawców i animatorów kultury;
– specjalne zabawy i ćwiczenia, które można wykorzystać po seansie wybranych filmów.

Do pobrania na stronie każdego filmu z programu. 

Czego jeszcze potrzebuje festiwal,
żeby być festiwalem?

4.

Jury

Można powołać jury i wybrać najlepszy film konkursowy w kategorii 1. Dzieci, 2. Młodzież. przygotować dyplom dla nagrodzonego reżysera. Można pobrać dyplom, albo stworzyć samodzielnie.

5.

Plebiscyt publiczności

Można przeprowadzić ogólnoszkolny plebiscyt publiczności – przygotować dyplom dla nagrodzonego filmu. Dyplom do pobrania, albo do samodzielnego wykonania.

6.

recenzje filmowe

Można przeprowadzić klasowy albo szkolny Konkurs na recenzję filmową. Najlepsze prace umieścimy na kinotrampkowym blogu.

7.

spotkania z twórcami

Można zorganizować (z naszą pomocą) spotkania online z wybranym twórcą / twórcami filmu konkursowego (np. w ramach lekcji języka obcego).

8.

konkurs plastyczny

Można zorganizować klasowy / szkolny konkurs plastyczny inspirowany technikami i stylem filmów z kategorii WYOBRAŹNIA.

grudzień

Na przełomie listopada i grudnia zaprosimy Was w zupełnie nową przygodę. KIDS MEDIALAB online. Nic Wam to nie mówi? Spokojnie! Są media w trampkach, które chcemy dla Was i z Wami odkrywać. Nowe media i nowe technologie – fascynują nas, ale trochę się ich boimy (niemała w tym zasługa kinematografii) – ale one są i Wy powinniście je znać.

Przewiń do góry