Kids Media Lab

Festiwal Filmowy dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach inspiruje i zachęca do wykorzystania twórczej mocy wyobraźni oraz eksploracji świata za pomocą nowych mediów. Twórz miasto!

Dzięki cyfrowemu placowi zabaw można zagubić się w dżungli utkanej z budynków, wieżowców, ulic, trzepaków, płyt chodnikowych, betonu i szkła. To dżungla miejska, pełna dźwięków ludzi i stworzonych przez ludzi, maszyn. Przewodniczką po tym świecie znów jest “dziewczynka, taka jak Ty”, która będzie zachęcała do zrywania płyt chodnikowych i odkrywania tego co pod nimi. Bo miasto należy do Was i nie musi wcale wyglądać tak, jak tego chcą dorośli! To dzieci mają tworzyć miasta tak by były przyjazne dla dzieciaków, zwierzaków i roślin.
KIDS MEDIA LAB nadal pokazuje młodym świat mediów, pozwala im ich doświadczyć, a często też stworzyć własnymi rękami. Jednocześnie skłania do refleksji i dyskusji o najbliższym otoczeniu. Za pomocą słowa, obrazów, dźwięków, zachęca do ruchu zwrotnego między światem offline i online, które przecież są ze sobą połączone i wzajemnie się uzupełniają.

Na wielkiej cyfrowej mapie miasta, które przypomina plac zabaw, znalazły się: gry, aplikacje, filmy, interaktywne zabawy i warsztaty dla młodych w wieku 3 do 15 lat.

Plac zabaw, który sam w sobie jest projektem artystycznym stworzonym przez artystów cyfrowych: Jaśminę Wójcik i Jakuba Wróblewskiego, wykorzystuje najnowsze kreatywne techniki medialne.

Rekomendujemy do eksplorowania strony na komputerach i laptopach. Na urządzeniach mobilnych mogą nie działać wszystkie aktywności.

Wybierz grupę wiekową:

KIDS MEDIA LAB DOSTĘPNE OD 24.05

Przewiń do góry