krótkie metraże
w domu i w szkole

W tym roku wyjątkowo Festiwal Filmowy Kino w Trampkach odbywa się w kilku odsłonach. Daje to szansę, by odbył się też w każdej klasie, w każdej szkole.
Już od października zapraszamy na Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych Dziecięcych oraz Młodzieżowych.
28 krótkometrażowych historii z całego świata dotyka wielu tematów społecznych, kulturowych, psychologicznych.

Konkurs Filmów Krótkometrażowych będzie dostępny online na stronie www.kinowtrampkach.pl
od 19 października do 27 listopada 2020r. nieodpłatnie.

tematy filmowe

PSYCHOLOGIA RELACJI

W tym dziale prezentujemy filmy, które dotyczą relacji z rówieśnikami, z rodziną, relacji międzypokoleniowych, relacji z tradycją, dotyczą tematów, z którymi młodzi ludzie spotykają się na co dzień w szkole, w domu, na podwórku, w sieci.

DECYZJE I MORALNOŚĆ

Ten dział dotyka kwestii moralnych, etycznych, odpowiedzialności za siebie i innych, filmy z tego działu często osadzają wątek decydowania i wyborów w kontekście pasji, zainteresowań, realizacji swoich celów, przełamywania lęków i ograniczeń.

KWESTIE SPOŁECZNE

Osadzone w różnych krajach, kulturach i społecznościach historie pokazują te wątki, które młodzi mogą kojarzyć z mediów - nierówności społeczne i ekonomiczne, przynależność do mniejszości, migracje, inność i obcość, ale też pokazują jak rówieśnicy naszych widzów sobie z nimi radzą i w jaki sposób przejawia się ich sprawczość.

WYOBRAŹNIA

Kolejny dział to wysmakowane wizualnie opowieści, które pokazują rolę wyobraźni, kreatywności, w jaki sposób te drogi potrafią pomóc w odkrywaniu i kształtowaniu otaczającego nas świata.

CZŁOWIEK I NATURA

Ostatni dział dotyczy bardzo ważnego współcześnie problemu, czyli naszych relacji z naturą. Czy powinniśmy i możemy mieć nad nią kontrolę, czego może nauczyć nas nasze harmonijna egzystencja z przyrodą, jaka jest nasza odpowiedzialność za zmiany, które przyrodzie wyrządzamy jako ludzie i co możemy z tym zrobić?

jak oglądać filmy?

1.

wybierz kategorię wiekową

Filmy mają rekomendacje wiekowe, są pogrupowane dla dzieci w wieku: 5+, 7+, 9+ i młodzieży: 12+ i 14+.

2.

zarejestruj się

Żeby uzyskać dostępy do oglądania filmów i materiałów edukacyjnych zarejestruj się na naszej stronie, wybierz kategorię wiekową/kategorie wiekowe i ilość osób oglądających.

3.

oglądaj, głosuj, komentuj!

Filmy biorą udział w konkursach jurorskich i plebiscycie publiczności, więc zapraszamy do oddawania głosów na poszczególne filmy w ankietach – linki znajdziesz na stronach poszczególnych filmów.

grudzień

Na przełomie listopada i grudnia zaprosimy Was w zupełnie nową przygodę. KIDS MEDIALAB online. Nic Wam to nie mówi? Spokojnie! Są media w trampkach, które chcemy dla Was i z Wami odkrywać. Nowe media i nowe technologie – fascynują nas, ale trochę się ich boimy (niemała w tym zasługa kinematografii) – ale one są i Wy powinniście je znać.

Przewiń do góry