filmy pełnometrażowe
i wystawa kids media lab

Już od 24 maja zapraszamy na filmy pełnometrażowe.
Ponad 30 historii z całego świata dotyka wielu tematów społecznych, kulturowych, psychologicznych.

krótkie metraże
za nami

W tym roku Festiwal Filmowy Kino w Trampkach odbywa się w kilku odsłonach. Daje to szansę, by odbył się też w każdej klasie, w każdej szkole.
Już od 19 kwietnia zapraszamy na Międzynarodowy Konkurs Filmów Krótkometrażowych Dziecięcych oraz Młodzieżowych.
31 krótkometrażowych historii z całego świata dotyka wielu tematów społecznych, kulturowych, psychologicznych.

Konkurs Filmów Długometrażowych 24 maja – 25 czerwca 2021 KUP BILETY EARLY BIRDS ZE ZNIŻKĄ

tematy filmowe

PSYCHOLOGIA RELACJI

W tym dziale prezentujemy filmy, które dotyczą relacji z rówieśnikami, z rodziną, relacji międzypokoleniowych, relacji z tradycją, dotyczą tematów, z którymi młodzi ludzie spotykają się na co dzień w szkole, w domu, na podwórku, w sieci.

DECYZJE I MORALNOŚĆ

Ten dział dotyka kwestii moralnych, etycznych, odpowiedzialności za siebie i innych, filmy z tego działu często osadzają wątek decydowania i wyborów w kontekście pasji, zainteresowań, realizacji swoich celów, przełamywania lęków i ograniczeń.

KWESTIE SPOŁECZNE

Osadzone w różnych krajach, kulturach i społecznościach historie pokazują te wątki, które młodzi mogą kojarzyć z mediów - nierówności społeczne i ekonomiczne, przynależność do mniejszości, migracje, inność i obcość, ale też pokazują jak rówieśnicy naszych widzów sobie z nimi radzą i w jaki sposób przejawia się ich sprawczość.

WYOBRAŹNIA

Kolejny dział to wysmakowane wizualnie opowieści, które pokazują rolę wyobraźni, kreatywności, w jaki sposób te drogi potrafią pomóc w odkrywaniu i kształtowaniu otaczającego nas świata.

CZŁOWIEK I NATURA

Ostatni dział dotyczy bardzo ważnego współcześnie problemu, czyli naszych relacji z naturą. Czy powinniśmy i możemy mieć nad nią kontrolę, czego może nauczyć nas nasze harmonijna egzystencja z przyrodą, jaka jest nasza odpowiedzialność za zmiany, które przyrodzie wyrządzamy jako ludzie i co możemy z tym zrobić?

jak oglądać filmy?

1.

Zaloguj/zarejestruj się

W prawym górnym rogu zaloguj się / zarejestruj na naszej stronie internetowej (jeśli nie jesteś zarejestrowany – to automatycznie zostanie utworzone konto przy dokonaniu zakupów, jeśli jesteś niezalogowany – strona zakupowa poprosi o zalogowanie)

2.

KUP dostęp do filmu

KUP DOSTĘP DO FILMU NA 72 h
dostęp do wielokrotnego oglądania wybranego tytułu przez 3 doby od momentu zakupu

KUP KARNET NA WSZYSTKIE FILMY KRÓTKOMETRAŻOWE
dostęp do wszystkich krótkich filmów do 30 maja (nieograniczona ilość odtworzeń).

3.

oglądaj TWOJE FILMY

W zakładce „TWOJE FILMY” jest historia Twoich zakupów i aktywne filmy.

grudzień

Na przełomie listopada i grudnia zaprosimy Was w zupełnie nową przygodę. KIDS MEDIALAB online. Nic Wam to nie mówi? Spokojnie! Są media w trampkach, które chcemy dla Was i z Wami odkrywać. Nowe media i nowe technologie – fascynują nas, ale trochę się ich boimy (niemała w tym zasługa kinematografii) – ale one są i Wy powinniście je znać.

Przewiń do góry