Dziecięcy konkurs filmów pełnometrażowych

Drużyna Marco

OD LAT

7

USA |

2019 |

92 min |

aktorski

Reżyseria: Julio Vincent Gambuto

OPIS FILMU

Marco to typowy dzieciak, dla którego najważniejsze są gry wideo, jego Ipad i inne dziwne technologie podobno ułatwiające mu życie. Mieszka w Nowym Jorku, ale w zasadzie nie wychodzi z domu, bo przecież wszystko co mu potrzebne jest w środku. Wszystko zmienia się, gdy do domu wprowadza się dziadek Nonno. Kompletnie dwa różne światy, które przez przypadek się połączą. Nonno odbiera chłopcu sprzęt i próbuje wciągnąć go na siłę do swojego analogowego świata i zachęcić do “najstarszej gry na świecie” - włoskiej bocce. Wyzywa go na pojedynek. Marco będzie musiał skompletować swoją drużynę (a przecież nie ma żadnych przyjaciół “w realu”) i stanąć naprzeciwko drużyny dziadka. Dzięki temu pozna co to przyjaźń, odpowiedzialność i aktywność na świeżym powietrzu. Opowiedziana z humorem historia o tym, co w życiu najważniejsze.


DLA SZKÓŁ
Opowieść o dwóch światach - świecie technologii i nowych mediów, w którym jest zanurzony Marco i analogowym świecie gry w bocce dziadka Marco - Nanno.

Wątki do omówienia:
- świat wirtualny i świat realny - czy zawsze stanowią opozycję? jak je połączyć?
- siła przyjaźni między rówieśnikami i międzypokoleniowej
- outdoorowe aktywności - jak dzięki nim można odkryć miasto?
- śmierć najbliższej osoby

TWÓRCY

Reżyseria: Julio Vincent Gambuto

Scenariusz: Julio Vincent Gambuto, B.R. Uzun

Zdjęcia: Powell Robinson

Dźwięk: Emmanuel Germond

Montaż: Nick Garnham Wright

Muzyka: Jacques Brautbar

Obsada: Owen Vaccaro (Marco), Louis Cancelmi (Richie), Thomas Kopache (Larry), Kevin Interdonato (Little Gino), Greg Rikaart (Mr. Crane)

Produkcja: Samuel Sandweiss

Przewiń do góry