Archiwa: Filmy

Obóz

Obóz Najmłodsi mają 9, najstarsi 17 lat. Spędzone razem wakacje mają nauczyć ich dyscypliny i silnej woli. Nie wszystkie dzieci dają sobie z tym radę. Każde z nich inaczej musi sobie poradzić ze wzmożonym wysiłkiem, stresem, własnymi słabościami.

Daleko od miasta

Daleko od miasta Grupa chłopców spędza lato na wsi, z dala od zgiełku miasta. Nudzą się, rozmawiają o przyszłym dorosłym życiu – i kręcą film. Przypominają się wakacje z dzieciństwa, które trwały wiecznie i na wszystko był czas. Na spanie pod namiotem, długie nocne rozmowy o duchach – „które są po prostu taką inną rasą”, jak mówi jeden z bohaterów. Są o krok przed dorosłością – w punkcie, w którym można jeszcze na poważnie rozmawiać o trójkącie Bermudzkim.

Wycieczka

Wycieczka 13-letnia Asia wyrusza na kolejną wycieczkę ze swoim dziadkiem. Dziadek uczy ją jazdy na skuterze, pokazuje uroki przyrody. Ma jej też coś do powiedzenia.

Baracoa

Baracoa Świat Leonela i Antuana rozciąga się pomiędzy pustym basenem a starym placem zabaw. Dzień za dniem upływa między poważnymi rozmowami o życiu a leniwym nicnierobieniem. Dziewięciolatek i jego 4 lata starszy kumpel w ich własnej małej przestrzeni – tak już będzie zawsze? Istotna decyzja Antuana wydaje się być momentem przełomowym dzieciństwa obu chłopców. Za horyzontem na pewno jest inaczej, ale czy na pewno lepiej? Nawet bitwa na poduszki jest tam mniej na niby…

Mam 11 lat

Mam 11 lat

I Am eleven. Film pokazuje różne warunki i style życia, w których wychowują się bohaterowie z 15 krajów. Wypowiedzi są różne, zależne od sytuacji, humoru, dotykają spraw fundamentalnych, ale też są lekkie, zabawne, nieprzemyślane. Dzięki temu jednak udaje się reżyserce dotknąć prawdy o byciu 11-letnim człowiekiem.
Dodatkowo, ci młodzi ludzie pokazują nam potężną wizję świata, w której chcieliby żyć.

kamyczkowi rycerze

Kamyczkowi Rycerze

Kamyczkowi Rycerze. W każdy piątek młodzi chłopcy uczestniczą w zbiórkach drużyny zuchowej Kamyczkowi Rycerze. Czy spotkania są dla nich wesołą przygodą czy trudnym doświadczeniem? Czy jednostka w systemie ma szanse na zachowanie indywidualności, czy też musi z niej zrezygnować na rzecz odgórnie narzuconego schematu?

baluba runa

Baluba Runa

Baluba Runa. Zabawna i przewrotna historia o demokracji i bardzo dorosłych wyborach. Czy ośmioletnia Runa zostanie nowym premierem Norwegii? Dziewczynka, choć bardzo chciałaby być przywódcą rządu, nie jest zachwycona wizją przeprowadzki do Oslo bez mamy. Czy wizyta premiera w szkole Runy zmieni sytuację?

dzieciecy burmistrz

Burmistrz Yassine, lat 11

De Kinderburgemeester. Yassine jest ambitnym chłopcem pochodzącym z rodziny marokańsko-holenderskiej. Chce przeciwdziałać uprzedzeniom, dlatego zostaje dziecięcym burmistrzem miasta Gouda. W Holandii Marokańczycy nie mają najlepszej renomy. Yassine ma jednak plan, jak rozwiązać ten problem.

sierpien

Sierpień

Agosto. Carlos mierzy się z trudami dorastania. Zaczynają się wakacje – pierwsza miłość, młodzieńczy bunt i poczucie straty. Chłopak zabija nudę chodząc z przyjaciółmi po mieście i zaglądając w jego zakamarki, które kryją wiele tajemnic. Młodzieńcze zagubienie potęguje wszechobecny niepokój, który wśród lokalnej społeczności wywołują rządy Fidela Castro. Na oczach chłopaka miasto pustoszeje – na poszukiwanie lepszego jutra i ziemi obiecanej wyruszają również jego najbliżsi.

liczby ujemne

Liczby ujemne

Negative Numbers. “Liczby ujemne to liczby poniżej zera – istnieją i nie istnieją jednocześnie…”
Nick jest liderem grupy chłopaków w zakładzie poprawczym – tu panują tak samo skomplikowane reguły jak te matematyczne. Nastolatek codziennie próbuje poukładać rzeczywistość, ale dramatyczne wydarzenia nie potwierdzają słuszności trudnych wyborów. Może jasne reguły gry w rugby pozwolą ustalić hierarchię wartości? A może z pomocą przyjdzie mityczny bohater gruziński, Adula?

Przewiń do góry