EFA Young Audience Award 2021 – WARSZAWA

W oczekiwaniu na wyniki tegorocznych składów jurorskich podczas festiwalu Kino w Trampkach, przychodzimy do Was z kolejną fantastyczną, filmową propozycją. Dołączyliśmy w tym roku do EFA Young Audience Award. Mamy przyjemność koordynować obrady jury w Warszawie. Ale to nie wszystko, bo raz pierwszy w projekcie weźmie udział GDAŃSK, którym również mamy przyjemność się opiekować !!!

Szukamy Młodych Jurorów – miłośników filmu w wieku od 12 do 14 lat – którzy w dniach 21-25 kwietnia 2021 roku, wezmą udział w przyznaniu Nagrody Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej. Jeśli chcesz zostać jurorem prestiżowej filmowej nagrody wypełnij krótką ankietę, dostępną poniżej!

Nagroda Młodej Widowni Europejskiej Akademii Filmowej 

EFA Young Audience Award 2021 to międzynarodowe wydarzenie kulturalne skierowane do młodych widzów w wieku 12-14 lat z całej Europy. Przyznanie Nagrody Młodego Widza odbędzie się równolegle w wielu europejskich miastach w 38 państwach.

Polskę reprezentuje sześć miast: WARSZAWA (Kino w Trampkach) WROCŁAW (Kino Nowe Horyzonty), POZNAŃ (International Young Audience Film Festival Ale Kino!), GDYNIA (Gdyńskie Centrum Filmowe), RZESZÓW (Podkarpacka Komisja Filmowa) oraz po raz pierwszy GDAŃSK (Kino w Trampkach).

Zadaniem jurorów będzie wnikliwe obejrzenie trzech filmów pełnometrażowych, wybranych przez Europejską Akademię Filmową, a następnie oddanie głosu na najlepszy, jego zdaniem, film. Dyskusję o filmach poprowadzą organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Filmowego dla dzieci i młodzieży Kino w Trampkach.

CO TO JEST EUROPEJSKA AKADEMIA FILMOWA?


Europejska Akademia Filmowa (w skrócie z j. ang. EFA) została założona w 1988 roku z inicjatywy szwedzkiego reżysera Ingmara Bergmana, który był jej pierwszym prezesem. Dzisiaj zrzesza ponad 2 800 filmowców z całej Europy – reżyserów, producentów, aktorów i aktorki, kinematografów, scenarzystów, montażystów, scenografów i inne osoby zawodowo związane z filmem. Każdego roku EFA przyznaje prestiżowe Europejskie Nagrody Filmowe dla najlepszych filmów europejskich.

CO TO JEST NAGRODA MŁODEJ PUBLICZNOŚCI?


Myśląc o młodych widzach i mając na celu upowszechnianie sztuki filmowej wśród nastolatków, Europejska Akademia Filmowa stworzyła w 2012 roku nową nagrodę – Młodej Publiczności. Impreza, w ciągu kilku edycji urosła do skali międzynarodowego prestiżowego wydarzenia, zapraszając młodzież z całej Europy do udziału w roli profesjonalnego Jury. To wyjątek na skalę światową.

Na stronie EFA Young Audience Award można zapoznać się ze szczegółowymi informacjami o projekcie i uczestniczących miastach.

Przewiń do góry