Demokracja dzieci. O tym się mówi

Z okazji 30-lecia gdańskiej samorządności zapraszamy młodych widzów do dyskusji na tematy związane z demokracją, samorządnością, wolnością, władzą, zasadami życia we wspólnocie, relacji między indywidualnymi wyborami i potrzebami, a kompromisem na rzecz społeczności. Ten tak ważny temat poruszają aż trzy filmowe propozycje z naszego repertuaru. Wszystkie dostępne na platformie mojeekino.pl TUTAJ

BALUBA RUNA (10+) Norwegia 2007, reżyseria Christian Lo

Zabawna i przewrotna historia o demokracji i bardzo dorosłych wyborach. Czy ośmioletnia Runa zostanie nowym premierem Norwegii? Dziewczynka, choć bardzo chciałaby być przywódcą rządu, nie jest zachwycona wizją przeprowadzki do Oslo bez mamy. Czy wizyta premiera w szkole Runy zmieni sytuację?

BURMISTRZ YASSINE, LAT 11 (10+) Holandia 2007, reżyseria Susan Koenen

Yassine jest ambitnym chłopcem pochodzącym z rodziny marokańsko-holenderskiej. Chce przeciwdziałać uprzedzeniom, dlatego zostaje dziecięcym burmistrzem miasta Gouda. W Holandii Marokańczycy nie mają najlepszej renomy. Yassine ma jednak plan, jak rozwiązać ten problem.

KAMYCZKOWI RYCERZE (10+) Polska 2011, reżyseria Aniela Gabryel

W każdy piątek młodzi chłopcy uczestniczą w zbiórkach drużyny zuchowej Kamyczkowi Rycerze. Czy spotkania są dla nich wesołą przygodą czy trudnym doświadczeniem? Czy jednostka w systemie ma szanse na zachowanie indywidualności, czy też musi z niej zrezygnować na rzecz odgórnie narzuconego schematu?

Na specjalnych warsztatach poświęconych zagadnieniu demokracji i praworządności uczestnicy z naszym ekspertem, dyskutowali w oparciu o szkolene doświadczenia.

Przewiń do góry