7 - 17 czerwca 2018
EN PL

Zupełnie nowa wizualizacja 4.edycji Kina w trampkach

Przedstawiamy Wam trzy nowe plakaty i nowe logo. Trzy nie dlatego, że nie mogliśmy się zdecydować, ale żeby z tych trzech postaci (matki, chłopca i dziewczynki) wydobyć radość, przygodę, dążenie do wolności
i moc, którą już od pierwszej edycji można odnaleźć w naszych filmach.

Postanowiliśmy spróbować innej drogi, odejść od typowych skojarzeń czyli rysunku buta i taśmy filmowej. Zależało nam żeby nowe plakaty były niedopowiedziane, zaciekawiały i dawały energię.

Filmy dla dzieci i młodzieży bardzo często opowiadają historię o superbohaterach i supermocach, ale równie często dotyczą także zwykłego codziennego życia takich dzieciaków jak nasi widzowie. Połączyliśmy te dwie idee i na plakatach pojawiły się dzieciaki, młodzież i rodzice, bo każdy z nas na co dzień jest bohaterem. Ich magicznymi atrybutami są peleryny i charakterystyczne gesty. To nie jest jednak zwykła peleryna. Długo myśleliśmy jak powinna wyglądać. Stanęło na gwiezdnej płachcie, która niesie naszych widzów w przestworza, pozwala sięgnąć niemożliwego. Gwiazdy nawiązują również do tegorocznego programu festiwalu, który już za chwilę będziemy stopniowo odsłaniać.

Charakterystyczny gest naszych postaci także ma swoją historię, oczywiście nawiązuje go koncepcji superbohaterów, którzy poprzez podnoszenie ręki wzbijają się w przestworza lub zagrzewają do walki. Jednak naszym główną inspiracją okazała się Ania Stadnik – dyrektorka artystyczna festiwalu, która podczas 2. edycji festiwalu wykonała kultowy już „gest Ani”, uwieczniony na zdjęciu.
baa Anka to dopiero superbohaterka – co roku ściąga do Polski niesamowite filmy i pokazuje nam niezwykłych ludzi. Na plakatach znajduje się dziewczynka, piegowaty nastolatek i zbuntowana mama (wszystkie mamy tak pięknie wyglądają, że trudno je odróżnić od nastolatek). Czarno-białe postacie umieściliśmy na wyrazistych kolorach maliny, mięty i limonki. Nowe logo natomiast jest śmieszną „sprężynkową” sznurówką z uszami.

Za koncepcję wizualną 4. edycji Kina w Trampkach odpowiada grupa Dziki Bez.

plakaty-net-razem

Hello
Newsletter