30 maja - 9 czerwca 2019
EN PL

Warsztaty psychospołeczne

Po obejrzeniu filmu „Śmierć superbohatera” uczestnicy (14+) przyjrzą się tematyce emocji – tych trudnych, często niewygodnych. Na warsztacie zastanowimy się nad konstruktywnymi sposobami radzenia sobie z sytuacjami kryzysowymi w naszym życiu. Poszukamy najlepszych rozwiązań, postaramy się oswoić nasze codzienne lęki.

Prowadzące:

Agata EjsmondAgata Ejsmont – psycholog z wykształceniem pedagogicznym, wykładowca w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej, psycholog w szkole integracyjnej. Założycielka warszawskiego Centrum Psychologicznego Homini.
Na co dzień zajmuje się pomocą osobom przechodzącym przez kryzysy życiowe, te większe i mniejsze. Pracuje z młodzieżą i osobami dorosłymi. Często w swojej pracy posługuje się filmem.

Żaneta KulerskaŻaneta Kulerska – psycholog, wykładowca w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej. Założycielka warszawskiego Centrum Psychologicznego Homini.
Zajmuje się interwencją kryzysową, pracuje z osobami cierpiącymi z powodu straty bliskich, nieradzącymi sobie z intensywnymi i trudnymi emocjami. Pracuje z młodzieżą i osobami dorosłymi.

 

Fundacja Generator istnieje od 2008 roku, a jej misję stanowi:
• badanie wpływu kina na kulturę i nasz sposób postrzegania świata
• rozwijanie narzędzi i wiedzy koniecznych do wykorzystania filmu w profilaktyce i interwencji psychologicznej oraz edukacji
• wspieranie wartościowego kina, poprzez promowanie nowatorskich sposobów interpretacji sztuki filmowej

Do tej pory zrealizowała szereg wydarzeń popularyzatorskich i psycho-edukacyjnych, w tym: cykl filmowy – „Mózg Podejrzany” w Centrum Nauki Kopernik, cykl filmowy – „Na szczęście film” w Kinie Praha, cykl szkoleniowy dla nauczycieli „Komunikacja z Happy Endem” w KinoLab, CSW, cykl warsztatów dla dzieci „Mój przyjaciel film”. Jest członkiem Koalicji na Rzecz Edukacji Filmowej, partnerem Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Centrum Edukacji Obywatelskiej, Szkoły Wyższej Psychologii Społecznej. Prowadzi dwie strony internetowe – www.kinoterapia.pl oraz www.projekcje.edu.pl.

Hello
Newsletter