7 - 17 czerwca 2018
EN PL

BULLYING – CZY TO FAJNA GRA? – warsztaty

Co to jest bullying? Nowa nazwa gry w bule? Co ma z nim wspólnego Lee Sun – bohaterka filmu „Cały nasz świat”? Zapraszamy dzieci na warsztat przygotowany przez psycholog Justynę Święcicką, a rodziców na spotkanie z psychologiem Uniwersytetu dla Rodziców Anną Kałubą-Korczak.

Punktem wyjścia do pracy będzie opowieść o bohaterce filmu „Cały nasz świat” , Lee Sun. Jednak odwoływać się też będziemy do innych postaci ze świata kina i literatury oraz do własnych doświadczeń uczestników warsztatu, dlatego zapraszamy wszystkich, nawet te osoby, które filmu nie widziały.

Zgłoszenie na warsztat dotyczy zarówno rodziców, jak i dzieci. Zapisując dziecko, automatycznie sami deklarujecie Państwo udział w spotkaniu z psychologiem. Podczas tego spotkanie będziecie mogli dowiedzieć się, jak w mądry sposób wspierać dzieci w ich problemach z rówieśnikami.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Naodowego.

Miejsce: pokaz filmu – kino Luna,
warsztat: siedziba Towarzystwa Przyjaciół Dzieci, ul. Marszałkowska 34/50
Data: 4 czerwca, sobota
Godziny: 16:00-19:45
Wiek uczestników: 9+
Koszt warsztatu: bezpłatnie
Zapisy: goo.gl/forms/YIXC4BeaiDnY9NQL2

Justyna Święcicka – psycholog z zespołu Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej „Uniwersytet dla Rodziców” w Warszawie. Od kilkunastu lat pomaga dzieciom i rodzicom w ramach terapii indywidualnych. Prowadzi grupy dla dzieci szczególnie uzdolnionych, warsztaty dla rodziców dzieci z ADHD oraz szkolenia dla pracowników oświaty.
Współpracuje z Akademią Kreatywności gdzie prowadzi zajęcia z kreatywności i konsultacje. Jest członkiem Rady Fundacji „Cała Polska czyta dzieciom”. Konsultuje i pisze artykuły do prasy, propaguje też wiedzę psychologiczną w radiu i telewizji. Jest autorką wielu nagradzanych książek dla dzieci a także scenariuszy do filmów edukacyjnych.

Spotkanie dla rodziców prowadzi Anna Kałuba-Korczak – psycholog z zespołu Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Uniwersytet dla Rodziców w Warszawie. Prowadzi terapię indywidualną oraz konsultacje problemów rodzinnych i wychowawczych. Zajmuje się kreatywnością w myśleniu i działaniu. Prowadzi konsultacje dla dzieci zdolnych i ich rodziców oraz zajęcia dla dzieci zdolnych. Szkoli specjalistów w pracy technikami myślenia twórczego.  Współpracuje jako ekspert z uczelniami wyższymi, mediami i agencjami reklamowymi. Redaktor prowadząca czasopismo „Wychowanie w przedszkolu”.  Ma córkę w szkole podstawowej i syna w gimnazjum.

Anna Kałuba10
Anna Kałuba-Korczak

Warsztat połączony z pokazem filmu odbędzie się w ramach Rodzinnego Klubu Filmowego.
rodzinny_klub_filmowy
To klub, który pojawiać się będzie wszędzie tam, gdzie będą dobre filmy, a debiutuje właśnie podczas festiwalu Kino w Trampkach!
Klub dla dzieci, młodzieży, rodziców i dziadków, w którym RAZEM oglądamy filmy, a po nich dyskutujemy i DZIELIMY SIĘ wrażeniami. Filmowe historie i ich bohaterowie służą nam do lepszego poznawania otaczającego świata i rozumienia samych siebie. Spotkania prowadzą doświadczeni edukatorzy filmowi i psychologowie związani z Fundacją Generator.

Hello
Newsletter