7 - 17 czerwca 2018
EN PL

Warsaw Film Talent Camp – Belgijska perspektywa

Po raz czwarty Kino w Trampkach zaprasza na Warsaw Film Talent Camp – dwudniowe wydarzenie poświęcone branży kina dla dzieci.

To międzynarodowe spotkanie ekspertów budujących i rozwijających rynek twórczości audiowizualnej dla dzieci i młodzieży, giełda pomysłów i przestrzeń wymiany doświadczeń. Wydarzenie dedykowane jest przede wszystkim osobom na co dzień zajmującym się rynkiem kina dziecięcego – producentom, reżyserom i scenarzystom – ale też jest otwarte dla osób, które stawiają swoje pierwsze kroki w branży, jak również dla tych, którzy zajmują się twórczością dla dzieci na innych polach.

W tym roku skupiamy się na:
– Muzyce w filmach dla dzieci i roli piosenki w filmach
– Koprodukcjach międzynarodowym
– Reżyserowaniu filmów dla dzieci
– Promocji i marketingowi filmów dla dzieci i młodzieży

Trzy lata temu wystartowaliśmy z perspektywy duńskiej. Filmowcy z tego kraju dzielili się swoja wiedzą z zakresu castingów i reżyserowania dzieci, czy pisania scenariuszy filmów dziecięcych. Późnej były Niemcy i rozmowy o tworzeniu telewizyjnych programów naukowo-edukacyjnych dla dzieci. Rok temu z perspektywy Holandii dyskutowaliśmy o koprodukcjach polsko-holenderskich, holenderskim podejściu do młodego widza i różnorodności niderlandzkiego kina dla młodego widza.

W tym roku gościem będzie Belgia. Belgia jest koproducentem mniejszościowym bardzo wielu międzynarodowych produkcji (np. polsko-belgijska produkcja “Another Day of Life”). Charakterystyczną cechą rynku belgijskiego jest również podział na Walonię i Flandrię – dwie strefy językowe, dwa fundusze filmowe – czy dwa podejścia do koprodukcji?

WYDARZENIE JEST BEZPŁATNE. OBOWIĄZUJĄ ZAPISY. Liczba miejsc ograniczona.

Na Warsaw Film Talent Camp 2018 złożą się:
1. Konferencja inna niż wszystkie – uczymy się od najlepszych. 5 części tematycznych i krótkie, dynamiczne 20-minutowe wypowiedzi 2-3 profesjonalistów na każdą część. – ZAPISY są zamknięte. Chętnych, ale nie zapisanych zapraszamy do FINA przed rozpoczęciem konferencji. Wejście w miarę wolnych miejsc.
2. Warsztaty prowadzone przez gości z Belgii (dystrybucja, reżyseria a casting, reżyseria). – ZAPISY są zamknięte.
3. Konsultacje marketingowe z Barbarą Van Lombeek – ZAPISY są zamknięte.

Warsaw Film Talent Camp odbywa się pod honorowym patronatem Ambasady Belgii w Warszawie.

Partnerem wydarzenia są: Krajowa Izba Producentów Audiowizualnych – KIPA, Stowarzyszenie ZAIKS, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny, Belgijska Izba Gospodarcza.

Festiwal Kino w Trampkach współfinansowany przez: Miasto st. Warszawa, Polski Instytut Sztuki Filmowej, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

 

Naszymi gośćmi będą m.in.:
Barbara Van Lombeek
Reżyserka. Zaczęła swoją karierę w 1999 roku w studiu Twentieth Century Fox. Pracowała przy m.in. przy filmach: „Star Wars”, „X-Men”, czy „Planeta małp”. Dziesięć lat później, w 2009 roku, założyła The PR Factory – firmę PR-owo marketingową, która pomaga przy dystrybucji filmów produkowanych w krajach Beneluxu na międzynarodowych festiwalach, takich jak Cannes, Berlinale czy Międzynarodowy Festiwal Filmowy w Wenecji (www.theprfactory.com). Ponadto angażuje się w organizację festiwalu filmów animowanych ANIMA i promocję kina dziecięcego w Belgii przez Le Parc Distribution (www.leparcdistribution.be).

Iris Verhoeven
Dyrektor JEFF – organizacji zajmującej się kinem młodzieżowym w Belgii, organizującej coroczny Festiwal Filmów Młodzieżowych. Wcześniej pracowała na Uniwersytecie w Antwerpii, gdzie prowadziła badania nad muzeami sztuki współczesnej i audiowizualnej. Była również dyrektor centrum kulturalnego w Antwerpii. Członkini rady dyrektorów Flamandzkiej Federacji pracodawców w branży artystycznej i Sociere – federacji pracodawców społeczno-kulturowych.

Olivier Ringer
Reżyser. Autor m.in takich filmów jak „Najlepsze przyjaciółki” (Birds of Passage”) czy „On the Sly” – filmu, który objechał 80. festiwali na całym świecie. Zdobywca licznych nagród: m.in Nagrody European Children Film Association za najlepszy film dziecięcy w 2016 roku i w 2012, czy Grand Prix Międzynarodowego Jury podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Zlinie w 2015 i 2012 roku.

Meikeminne Clinckspoor
Reżyserka. Studia filmowe rozpoczęła zaraz po zakończeniu edukacji teatralnej w Amsterdamie. Niemal od początku wiedziała, że chce zajmować się kinem dla dzieci. Pracowała jako profesjonalny trener dziecięcy i reżyser castingów dla dzieci. Jej pierwszy pełnometrażowy film „CLOUDBOY” z 2017 roku miał międzynarodową premierę w oficjalnej sekcji TIFF w Toronto. Obecnie pracuje nad serialem telewizyjnym dla dzieci. W 2015 roku jej krótki metraż „Ki” był pokazywany na Kinie w Trampkach w Konkursie filmów dziecięcych.

Hello
Newsletter