30 maja - 9 czerwca 2019
EN PL

„Co z tego wyrośnie?” – warsztat o nasionach

Warsztat odbył się 3.06.2017.

Nasiona są wszędzie – tak małe, że czasem ich nie dostrzegamy, lub tak duże, że trudno nam uwierzyć, że to nasiona. Drzemie w nich ogromna siła. Skąd biorą się nasiona? Jakie jest ich znaczenie dla środowiska i nas samych? Czemu służą? Jak wędrują po świecie? Czego potrzeba by pobudzić je do życia? Tego wszystkiego dzieci dowiedzą się uczestnicząc w warsztatach. Zamienią się w rzepy by sprawdzić w jaki sposób rozprzestrzeniają się nasiona, nakarmią kartonowego ptaka by przekonać się po co owoc jest słodki. Kto wie, może ktoś, korzystając z binokularu, rozwikła zagadkę tajemniczej rośliny?

Prowadzenie: Marianna Darżynkiewicz-Wojcieska
– z wykształcenia ogrodniczka, wielbicielka dobrych książek i filmów z klimatem, pasjonatka kulinariów; pracuje w Ogrodzie Botanicznym UW od 13 lat, aktualnie w roli edukatora, skrycie marzy o wyprowadzce na Islandię.

Miejsce: sala edukacyjna Ogrodu Botanicznego UW – Aleje Ujazdowskie 4
Kiedy? 3 czerwca o godz. 10:00
Wiek uczestników: 7-11 lat
Ilość miejsc: 15

Zakup biletów: Kino Luna od 15 maja 2017, cena 20 zł

Uczestnictwo w warsztatach i/lub zakup biletów na warsztaty są równoznaczne ze zgodą na nieodpłatne wykorzystanie przez festiwal Kino w Trampkach wizerunku uczestnika, utrwalonego w dokumentacji fotograficznej.

Hello
Newsletter