30 maja - 9 czerwca 2019
EN PL

Spotkanie z Lizzie Velasquez – Rodzinny Klub Filmowy

Miejsce: Kino Wisła
Data: 4 czerwca, godz. 16:00
Wiek uczestników: 11+
WSTĘP WOLNY

Prowadząca: Karolina Giedrys-Majkut

Rozmowa międzykontynentalna i specjalny pokaz filmu

Waleczne serce: Lizzie Velásquez w reżyserii Sary Hirsh Bordo o jednej z najdzielniejszych kobiet świata.

„Teraz wyzwiska są dla mnie jak szczeble drabiny – nauczyłam się po nich wspinać” – mówi Lizzie Velásquez. Choć nazwana „najbrzydszą kobietą świata”, to wielką charyzmą oczarowała miliony osób. Dokument i rozmowa o tym, jak problemy i przykrości przekuć w spektakularny sukces.

Chyba nie ma takiego dziecka, które nie spotkałoby się z przemocą w szkole. Historia Lizzy pokazuje, jak zbudować wokół tego wydarzenia pozytywną narrację i nie dać się złamać.

Po filmie „Waleczne serce: Opowieść o Lizzie Velásquez” zapraszamy na skype’owe spotkanie z jego bohaterką, które poprowadzi trenerka antydyskryminacyjna, Dominika Cieślikowska. W trakcie naszej rozmowy zapytamy Lizzie o sam film i towarzyszące mu emocje, ale to nie wszystko. Spróbujemy wykorzystać tę niezwykłą okazję, by poszerzyć naszą wiedzę na temat antydyskryminacji i przeciwdziałania cyberprzemocy. Co jest potrzebne, żeby nie dać się „złamać” prześladowcom? Po czym poznać, że ktoś bliski jest ofiarą przemocy, i jak tę osobę wspierać w trudnym momencie? To tylko niektóre pytań, które zadamy w owym szczególnym wywiadzie. Spotkanie jest darmowe i dostępne dla wszystkich chętnych. Zapraszamy!

Gość: Dominika Cieślikowska – psycholożka, edukatorka, facylitatorka, specjalizująca się w prawach człowieka, kwestiach antydyskryminacji, w opracowywaniu i przeprowadzaniu warsztatów i szkoleń. Autorka akademickich i pozaakademickich publikacji na temat różnorodności i międzykulturowości.

Polecamy kanał Lizzie Velasquez na youtubie: www.youtube.com/user/lizzitachickita

Karolina Giedrys-Majkut – od 2009 w ramach fundacji Generator popularyzuje wykorzystywanie filmów w psychoedukacji, wychowaniu i rozwoju. Jest koordynatorką Filmoteki Szkolnej w Centrum Edukacji Obywatelskiej.

Spotkanie odbędzie się w ramach Rodzinnego Klubu Filmowego.
To klub, który pojawiać się będzie wszędzie tam, gdzie będą dobre filmy, a debiutuje właśnie podczas festiwalu Kino w Trampkach! Klub dla dzieci, młodzieży, rodziców i dziadków, w którym RAZEM oglądamy filmy, a po nich dyskutujemy i DZIELIMY SIĘ wrażeniami. Filmowe historie i ich bohaterowie służą nam do lepszego poznawania otaczającego świata i rozumienia samych siebie. Spotkania prowadzą doświadczeni edukatorzy filmowi i psychologowie związani z Fundacją Generator.

rodzinny_klub_filmowy

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Hello
Newsletter