JUŻ WKRÓTCE
EN PL

Spotkania z filmem dla młodego widza

W październiku i listopadzie 2017 roku w 10 miastach, w 4 województwach: podlaskim, warmińsko-mazurskim, lubelskim i mazowieckim odbyły się spotkania z kinem dla młodego widza . Chcemy nieustająco by wszyscy mogli zobaczyć tytuły, którymi zachwyciła się publiczność festiwalu w Warszawie. Zachęcamy tym samym dyskusji i odkrywania nowych emocji i wrażliwości.


Projekcje były skierowane do uczniów, nauczycieli, dzieci, młodzieży oraz ich opiekunów i rodziców. Projekcjom towarzyszyły spotkania z gośćmi z kinotrampkowego uniwersum i z lokalnymi superbohaterami.

 
Zobacz szczegółowy harmonogram i listę kin.

Zobacz program spotkań filmowych.

W trakcie spotkań przeprowadziliśmy Konkurs na Klub Filmowy, którego celem było zebranie autorskich wizji młodych ludzi – uczniów w wieku 12-15 lat. Swoje propozycje zgłaszały grupy zorganizowane, np. klasy lub uczestnicy szkolnych kół zainteresowań, mający swojego wyznaczonego, dorosłego opiekuna. Szukaliśmy klubów działających w szkole, w lokalnym domu kultury albo miejscu spotkań dla młodych ludzi, wszędzie tam gdzie możliwe są dobre jakościowo projekcje filmowe. Konkurs trwał do 12 listopada 2017.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2017

nck      

                                  
Newsletter