30 maja - 9 czerwca 2019
EN PL

Rodzinny Klub Filmowy

Klub, który debiutował podczas Kina w Trampkach 2016. Pojawia się wszędzie tam, gdzie będą dobre filmy. Klub dla dzieci, młodzieży, rodziców i dziadków, w którym RAZEM oglądamy filmy, a po nich dyskutujemy i DZIELIMY SIĘ wrażeniami, by lepiej poznać otaczający świat i samych siebie. Spotkania prowadzą doświadczeni edukatorzy i psychologowie związani z Fundacją Generator.

Po projekcji filmu „Dzień, w którym mój ojciec stał się krzakiem” zapraszamy na warsztaty pozwalające uczestnikom lepiej zrozumieć, kim jest i co przeżywa uchodźca. Podczas warsztatu dzieci dowiedzą się o losach
uchodźców w Polsce i na świecie. Wspólnie zastanowimy się, jak można im pomagać.

Prowadzenie: Anna Kawalska — psycholożka międzykulturowa, trenerka, animatorka, od kilkunastu lat pracuje z dziećmi i młodzieżą uchodźczą oraz przybliża tematykę uchodźczą i migracyjną Polakom.

rodzinny_klub_filmowy

Fundacja Generator będzie również gościem jednej z prowadzonych przez dzieci i młodzież Rozmów o dorastaniu – po projekcji „Skrzydełka” w reż. Selmy Vilhunen.

Lucyna Zembowicz – mama dwojga nastolatków, z wykształcenia filmoznawczyni, organizatorka festiwali i pokazów filmowych. Współtworzy Fundację Generator, która upowszechnia wykorzystywanie filmów jako narzędzi wychowania i psychoedukacji. Inicjatorka projektu Rodzinny Klub Filmowy, w ramach którego m.in w DZiKu na Belwederskiej, dorośli i młodzież wspólnie oglądają filmy i biorą udział w rozmowach moderowanych przez psychologów.

Karolina Giedrys-Majkut – mama dwójki przedszkolaków, kulturoznawczyni, tłumaczka. Inicjatorka projektu Kinoterapia w Fundacji Generator. Na co dzień pracuje jako koordynatorka projektu Filmoteka Szkolna. Akcja! w Centrum Edukacji Obywatelskiej. Prowadzi warsztaty dla nauczycieli zachęcając ich do wspólnego oglądania filmów z dziećmi i młodzieżą, pisze scenariusze filmowych lekcji wychowawczych.

Hello
Newsletter