JUŻ WKRÓTCE
EN PL

Program spotkań

W ramach Spotkań z filmem dla młodego widza w 10 miastach w Polsce pokażemy te filmy, które docenili wcześniej widzowie festiwalu Kino w Trampkach:

 

Tęcza, reż. N. kukunoor, Indie 2015, 106 min. (FILM-WĘDROWIEC, Główna Nagroda Dziecięcego Jury 3. edycji Kina w Trampkach w 2015), rekomendowany dla wieku 6+

Pari ma 10 lat i młodszego brata Chotu, który nie widzi. Obiecała mu, że odzyska wzrok jeszcze przed 9 urodzinami. Urodziny już niedługo. Pari wie, że tylko Shah Rukh Khan może jej pomóc dotrzymać obietnicy. Tylko jak mała dziewczynka z radżasthańskiej wsi ma spotkać wielką sławę Bollywoodu?

Materiały dla nauczycieli i rodziców.

Tęcza. Załączniki do projektu. 

 

Mecz o wszystko, reż. J. Shapiro, USA 2015, 75 min. (Nagroda Publiczności Kina w Trampkach 2015); rekomendowany dla wieku: 9+

Grupa ugandyjskich chłopców, 11- i 12-latków, na przekór przeciwnościom losu chce zostać pierwszą w historii afrykańską drużyną, która weźmie udział w Mistrzostwach Świata Małej Ligi Baseballowej. Przez ponad trzy lata Jay Shapiro towarzyszył drużynie baseballowej z Kampali w Ugandzie.

Materiały dla nauczycieli i rodziców.

 

 

Kauwboy: chłopiec i kawka, reż. B. Koole, Holandia 2012, 78 min., rekomendowany dla wieku: 11+

Jojo, żywiołowy 10-latek, którego życie rodzinne nie jest usłane różami, znajduje pociechę w małym, porzuconym ptaszku. Wyjątkowa przyjaźń, jaka tworzy się między nim a ptakiem, daje mu siłę, by burzyć mury.

Materiały dla nauczycieli i rodziców.

Kauwboy. Załączniki do materiałów dla nauczycieli.

 

Mały gangster, reż. A. Toonen, Holandia 2015, 106 min. (Nagroda Publiczności Kina w Trampkach 2016), rekomendowany dla wieku: 10-14 lat

Jak zyskać szacunek kolegów i uwielbienie dziewczyn? Co zrobić, żeby przestać być szkolną ofiarą? Rik wpada na genialny pomysł: postanawia uczynić swego ojca – nadzwyczaj uprzejmego i łagodnego, a w dodatku szalenie naiwnego entuzjastę gry w szachy – bezwzględnym szefem mafii. Gdy przeprowadzają się do innego miasteczka, Rikkie konsekwentnie buduje nowy wizerunek rodziny. Sytuacja się komplikuje, gdy wieść o konkurencji dociera do lokalnej gangsterskiej familii i gdy jak bumerang wraca nierozwiązana sprawa z dawnym prześladowcą.

Materiały dla nauczycieli i rodziców.

 

Zestaw krótkich metraży Życiowe lekcje – rekomendowany dla wieku: 9+

Chór, reż. K. Deák, Węgry 2015, 25 min. (Wyróżnienie Dziecięcego Jury na Festiwalu Kino w Trampkach 2016, nagrodzony Oscarem 2017)

Zsofi nie będzie łatwo dostosować się do zasad w nowej szkole. Zapisuje się do słynnego szkolnego chóru. Mija chwila zanim orientuje się, że dyrygentka, która prowadzi chór, nie jest tą, za którą się podaje.

Materiały dla nauczycieli i rodziców.

 

Optimista, reż. K. Pluta, Polska 2012, 45 min.

8-letni Mateusz rozpoczyna kurs żeglarski w szkółce dla najmłodszych. Wychodząc w morze na jednoosobowej łódeczce sam obsługuje żagiel i ster, sam walczy z nieokiełznanymi falami Bałtyku, a przede wszystkim – z własnym strachem. Nauka żeglarstwa to twarda szkoła charakterów. Czy Mateuszowi uda się pokonać swoje słabości i zdać swój pierwszy życiowy egzamin?

Materiały dla nauczycieli i rodziców.

Dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu Kultura – Interwencje 2017
nck

Newsletter