7 - 17 czerwca 2018
EN PL

Poniedziałek: „Mecz o wszystko” i spotkanie z drużyną baseballową

Mamy niespodziankę dla Was, drodzy Widzowie! Po poniedziałkowym pokazie dokumentu „Mecz o wszystko” (film z audiodeskrypcją), zaplanowaliśmy spotkanie z Warszawskim Uczniowskim Klubem Baseballowym Centaury i jego trenerem. Drużyna 7 czerwca zdobyła Mistrzostwo Polski juniorów młodszych. Na sportowe emocje zapraszamy o godzinie 18:00 do Multikina Ursynów.

Film „Mecz o wszystko” to opowieść o grupie ugandyjskich chłopców, 11- i 12-latków, którzy na przekór przeciwnościom losu chcą zostać pierwszą w historii afrykańską drużyną, która weźmie udział w Mistrzostwach Świata Małej Ligi Baseballowej. Przez ponad trzy lata reżyser Jay Shapiro towarzyszy drużynie baseballowej z Kampali w Ugandzie.

W Polsce, w Kutnie znajduje się Europejskie Centrum Małej Ligi Basebollowej i tam odbywają się rozgrywki m.in. drużyn z Afryki, Europy i Azji. Główną dewizą Małej Ligi jest idea uczestnictwa dzieci w rozgrywkach bez względu na ich pochodzenie i poziom sportowy. To tu, do Kutna trafiają bohaterowie filmu Jaya Shapiro – i tu grają swój pierwszy mecz o wszystko.

Podróż po marzenie usłana jest chwilami pełnymi chwały, ale też bardzo gorzkimi rozczarowaniami. Wszystko to buduje lojalność, hartuje przyjaźń i głębokie zrozumienie siebie nawzajem. Wielka pochwała sportu, jako siły wzmacniającej jednostki i społeczności.

Hello
Newsletter