7 - 17 czerwca 2018
EN PL

PIĄTEK: warto zobaczyć „Królowa ciszy”

W piątek zapraszamy Was do obejrzenia kolejnych filmów wyświetlanych w ramach Konkursu Filmów Młodzieżowych i Konkursu Filmów Dziecięcych. Na szczególną uwagę zasługuje nagrodzony podczas niedawno zakończonego Krakowskiego Festiwalu Filmowego dokument „Królowa ciszy” w reżyserii Agnieszki Zwiefki.

Seanse:

piątek 19 czerwca, Multikino Ursynów, godz. 18:00
sobota 20 czerwca, Kino Wisła, godz. 15:00

Denisa jest małą romską dziewczynką, otwartą, radosną i bardzo towarzyską, która mieszka wraz z rodziną w obozowisku na obrzeżach Wrocławia. Nie słyszy, nie nauczyła się też mówić, ale uwielbia tańczyć i oglądać bollywodzkie filmy. Ma problemy z porozumiewaniem się z rówieśnikami, potrafi ich jednak zaangażować do wspólnych zabaw. Razem biegają po śmietnikach, zbierają niepotrzebne nikomu rzeczy i wykorzystują je do zabawy.

Na przekór wszystkiemu dziewczynka realizuje swoją pasję – tańczy i motywuje do tańca wiele dzieci z obozowiska. Pewnego dnia dostaje aparat słuchowy i może po raz pierwszy usłyszeć to, co tak świetnie czuje – dźwięki, muzykę. Radość, którą jej to daje, jest niepełna – mieszkańcom obozowiska grozi przymusowa eksmisja.

Film w wyjątkowy sposób pozwala wejść do domów i życia romskich rodzin. Dzięki Denisie widz ma szansę poznać swoich romskich rówieśników. Różnią się, a jednocześnie są tacy sami – jak wszystkie dzieci marzą o bezpiecznym, szczęśliwym życiu.

Do zobaczenia!

Hello
Newsletter