30 maja - 9 czerwca 2019
EN PL

O Donaldzie – spotkanie z Maciejem Kurem

Maciej Kur (ur. 1988) – scenarzysta, reżyser, dramatopisarz, autor komiksów, fan i znawca Kaczora Donalda. Studiował scenariopisarstwo na Warszawskiej Akademii Filmu i Telewizji, a od roku 2009 studiuje Animację na Warszawskim ASP, na wydziale Sztuki Mediów.

Oprócz tego pisze recenzje, felietony, artykuły i przeprowadza wywiady dla magazynu internetowego KAZET. Jest też autorem sztuki „Złowieszcze”, wystawiona na festiwalu FAN (2013). W 2014 otrzymał wyróżnienie w „Konkursie imienia Janusza Christy” za komiks pt. „Lil i Put”. „Lil i Put – Jak przelać kota do kieliszka?” na podstawie jego scenariusza, z ilustracjami Piotra Bednarczyka ma ukazać się w październiku tego roku.

Po projekcji bloku klasycznych animacji „Awantury Kaczora Donalda” dzieci będą miały okazję porozmawiać z Maciejem Kurem o początkach kariery sławnej postaci, o problemach związanymi z jego specyficzną wymową, o tym co Donaldowi dała kariera w komiksie, kto rysował Donalda i dlaczego Walt Disney nazwał go Clarkiem Gable.

Hello
Newsletter