30 maja - 9 czerwca 2019
EN PL

NIEDZIELA: Warsztaty z Agnieszką Kot

Emocje wydają się trudnym tematem, ale nie wtedy, kiedy możemy na spokojnie o nich porozmawiać i wyrazić, a tym samym oswoić. W Kinie Luna warsztaty towarzyszące filmowi „Raj dla ptaków” poprowadzi Agnieszka Kot. Początek projekcji o godz. 12:15.

Bohaterka filmu, Kathy, dostaje od taty na urodziny nietypowy prezent: jajo, z którego po kilku dniach wykluwa się małe kaczątko. Pierwszą osobą, którą ptaszek widzi po wyjściu ze skorupki jest Margoux – przyjaciółka Cathy. Kaczątko instynktownie uznaje dziewczynkę za swoją mamę. Niestety rodzice poruszającej się na wózku inwalidzkim Margoux nie zgadzają się, by ich córka zaopiekowała się kaczątkiem. Mimo prób i wytrwałości dziewczynek w opiece nad maleństwem, rodzice kategorycznie sprzeciwiają się obecności w ich życiu nowego domownika i podczas nieobecności Margoux, oddają kaczątko na fermę drobiu. Dziewczynka jest zrozpaczona, ale razem z Cathy udaje jej się odnaleźć ptaszka. Razem wyruszają w długą podróż do Ptasiego Raju, w którym kaczątko będzie szczęśliwe.

Podczas warsztatów „Emocje trudne w przeżywaniu” zastanowimy się wspólnie jakie emocje towarzyszyły nam w trakcie oglądania filmu. Z pomocą książki „Senek” sięgniemy do naszych wewnętrznych zasobów. Jakie mamy sposoby wyrażania emocji? Tych pozytywnych, budujących, i tych które nie są najłatwiejsze?

Prowadząca Agnieszka Kot – psycholog fotograf i operator filmów. Ukończyła Psychologię Stosowaną na Uniwersytecie Jagiellońskim i przez kilka lat zajmowała się terapią dziecięcą i prowadzeniem warsztatów dla dzieci ze środowisk zagrożonych patologią. Ukończyła katowicką szkołę filmową i jest autorką zdjęć do filmów krótkometrażowych, teledysków i wizualizacji teatralnych.

Hello
Newsletter