JUŻ WKRÓTCE
EN PL

Nagrody rozdane

Decyzją Jury Dziecięcego oceniające filmy krótkometrażowe, w składzie:
1. Helena Gruszczyńska
2. Kaja Hajduk
3. Alicja Jóźwiak
4. Lena Klinke
5. Sambor Hajduk

Główną Nagrodę „Film – Wędrowiec” dla najlepszego krótkometrażowego filmu dla dzieci otrzymuje Niki Padidar za film NINNOC.
Ninnoc_06
za poruszenie bardzo ważnego tematu, trafne porównania, które pomogły nam zrozumieć uczucia głównej bohaterki, za oddanie emocji i problemów młodych ludzi.

Wyróżnienie zaś Kristof Deák za film CHÓR.
Mindenki_Zsofi1_3K
za niezwykłe poczucie humoru, pomysł który zupełnie nas zaskoczył, obalenie ideału nauczyciela oraz za budującą solidarność dzieciaków grających w filmie.

Decyzją Jury Dziecięcego oceniające filmy pełnometrażowe, w składzie:
1. Julia Gdula
2. Amelia Gruszczyńska
3. Anna Lewandowska
4. Tamara Nowakowska
5. Nela Zabiega
6. Alicja Łukasik

Główną Nagrodę „Film – Wędrowiec” dla najlepszego pełnometrażowego filmu dla dzieci otrzymuje Ekrem Ergün za film HÖRDUR.
hordur3
za poruszające, głębokie przesłanie, świetną grę aktorską, poruszenie ważnego tematu społecznego – wykluczenia, inności. To film, który może być źródłem wsparcia dla młodych ludzi, inspiracją do działania i spełniania własnych marzeń.
Siła. Wolność. Marzenia!

Wyróżnienie zaś Rudi Rosenberg za film NOWA KLASA.
nowa_klasa_2

Za to, że opowiada o ważnych sprawach w humorystycznym tonie, za finał, który niesie ogromny ładunek pozytywnej energii, za świetne kreacje aktorskie. To film inny od wszystkich, oryginalny. „Nowa klasa” uczy dystansu i akceptacji siebie, pokazuje jak odnaleźć się w nowym środowisku.
Humor. Dystans. Przyjaźń!

Decyzją Jury Młodzieżowego w składzie:
1. Julia Jabłońska
2. Julia Jędrzejczyk
3. Maja Kwiatkowska
4. Iga Niemiałkowska
5. Alicja Nowacka
6. Ignacy Samborski
7. Agnieszka Widziewicz
8. Błażej Zawistowski

Główną Nagrodę „Film – Wędrowiec” dla najlepszego krótkometrażowego filmu dla młodzieży otrzymuje Toby Fell-Holden za film BALKON.
BALCONY_04
za dosadne pokazanie destrukcyjnej mocy stereotypów i za to, że wzruszył nas swoją autentycznością.

Wyróżnienie zaś Noël Loozen za film SPUTNIK.
Spoetnik---Still-2-by-Tim-Kerbosch
Wyróżnienie przyznajemy filmowi niekonwencjonalnemu, który wykracza poza granice logiki i pulsuje kolorową wizją rzeczywistości.

Główną Nagrodę „Film – Wędrowiec” dla najlepszego pełnometrażowego filmu dla młodzieży otrzymuje Mikhail Mestetskiy za film ZADYMIARZE.
zadymiarze6b
Nagrodę główna przyznajemy filmowi, który porwał nas swoją niekonwencjonalną formą. Jest wypełniony nastoletnią, młodzieńczą, pozytywną energią i pokazał, że wyrwanie z rodzinnego gniazda, nie musi być bolesnym doświadczeniem, a może być przygodą.

Wyróżnienie zaś Mehrdad Oskouei za film BEZGWIEZDNE SNY.
Starless-Dreams_02_300
Wyróżnienie idzie do filmu, który spowodował, że zabrakło nam słów do opisania uczuć jakie w nas wzbudził. Ponieważ jest świetny, piękny i otwierający oczy.

Newsletter