JUŻ WKRÓTCE
EN PL

Misja

Zanim dobrze nauczymy się czytać i pisać, uczymy się patrzeć. Ważne jest, żeby robić to odważnie i mądrze. Dlatego powołaliśmy do życia Festiwal Filmowy dla Dzieci i Młodzieży Kino w Trampkach, który poprzez najlepsze obrazy z całego świata opowiada o tym, jak to jest być współcześnie młodym człowiekiem.

Nasz festiwal to święto kina dziecięcego i młodzieżowego, w czasie którego zapraszamy młodych odbiorców w podróż po nowych dla nich miejscach i kulturach, gdzie mogą spotkać swoich rówieśników i przekonać się z jakimi mierzą się wyzwaniami.

Kino w Trampkach to też przestrzeń wymiany doświadczeń i rozmów z inspirującymi osobami ze świata filmowego. To często jedyna okazja, żeby obejrzeć filmy, których nie zobaczy się nigdzie indziej. Proponujemy najlepsze, najnowsze, troskliwie wyselekcjonowane obrazy filmowe z całego świata; wzruszające, zabawne, czasem nieco straszne lub smutne – dokładnie takie, jak życie. Chcemy wspierać młodych odbiorców kina w tym, żeby uczyli się oglądać filmy mądrze i interpretowali je w indywidualny sposób.

Festiwal od 2013 roku tworzą eksperci, ale co ważniejsze – entuzjaści i pasjonaci kina. Od innych tego typu inicjatyw odróżnia nas to, że dziecko jest nie tylko naszym specjalnym gościem i honorowym widzem, ale też współtwórcą imprezy. To młodzi odbiorcy zasiadają w jury festiwalu, gdzie oceniają filmy i to oni tworzą Młodzieżową Grupę Programową, decydując o repertuarze filmów konkursowych w każdej edycji festiwalu. To oni prowadzą Studio Festiwalowe.

Kino w Trampkach to również przestrzeń dla profesjonalistów, zajmujących się na co dzień rynkiem, coraz dynamiczniej rozwijającego się w Polsce,  kina dziecięcego. Prezentujemy zarówno nowości polskie i zagraniczne, jak filmy, które miały już swoją premierę.

Serdecznie zapraszamy! Wyruszcie z nami w podróż w Trampkach.

Newsletter