JUŻ WKRÓTCE
EN PL

KWT EMERGENCY – FILMY DO OBEJRZENIA W DOMU

Podpowiadamy ciekawe i wartościowe filmy, dostępne na platformach streamingowych, które warto obejrzeć w domu. Obejrzane filmy mogą wspomagać omawiane tematy na zajęciach, lub być traktowane jako skłaniającą do myślenia rozrywkę, jakże potrzebna w tym trudnym dla uczniów (i nie tylko) okresie.

 

MALUCHY

⭕️ KIWI AND STRIT 3+

Dla maluszków proponujemy przygody dwóch kolorowych przyjaciół, których mieliśmy okazję poznać podczas 5. edycji

DOSTĘP: Youtube

 

⭕️ RÓŻNE PRZYGODY GĄSKI BALBINKI 3+

Czy wiecie, że Gąska Balbinka pochodzi z tej samej rodziny co pies Reksio! Tak, tak! Oboje zostali wymyśleniu przez Lechosława Marszałka, reżysera i twórcę filmów animowanych

DOSTĘP: Youtube

 

⭕️ BEZGWIZDEK 3+

Bezgwizdek ma ciężkie życie. W mieście, w którym mieszka, wszyscy, dosłownie wszyscy – i ludzie, i zwierzaki – potrafią gwizdać. On jedyny nie. Bezskutecznie próbuje poradzić sobie z problemem. Z początku każdy próbuje go nauczyć czegoś tak prostego jak gwizdanie, ale chętni instruktorzy powoli się wykruszają. Tymczasem zbliża się festiwal muzyki, a Bezgwizdek bardzo chce wziąć w nim udział.

DOSTĘP: Youtubehttps://tiny.pl/tbskp

 

⭕️ PRZYTUL MNIE 3+

Pamiętacie te sympatyczne misie z serialu Przytul Mnie, które wspólnie oglądaliśmy podczas 5 edycji? Teraz znów wspólnie możecie przeżywać z nimi ciekawe przygody! Serial produkcji Animoon, zrealizowany został na podstawie bestsellerowej książki Przemysława Wechterowicza i Emilii Dziubak pt. „Proszę mnie przytulić” Najmłodsi będą mieli co robić, bo to aż 52 odcinki ‼️

A tutaj link do relacji z premiery przeprowadzonej przez Młodzeżowe Studio Festiwalowe:

https://tiny.pl/tzcqh

DOSTĘP: NETFLIX

 

⭕️ MAMI FATALE 5+

Jest to seria o dobrze znanej wszystkim dzieciom, zręcznej kucharce, której towarzyszą mały psiak i prosiaczek. Oglądaliśmy ją wspólnie w 2018 r. 

DOSTĘP: Youtube

 

⭕️ LILO I STICH 6+

Jest to film, który fantastycznie działa na widza w każdym wieku! Musimy Wam zdradzić, że jest to ulubiona Disneyowska produkcja naszej dyrektorki Ani Stadnik! 

Stich ucieka z odległej galaktyki i ląduje na Hawajach, gdzie zaopiekuje się nim mała Lilo. I tak zaczyna się historia niezwykłej przyjaźni pomiędzy dziewczynką, a przybyszem z obcej planety.

DOSTĘP: VOD.pl

 

⭕️ ZIELONA SZKOŁA 6+

Film otwarcia 5. edycji festiwalu. Śmiało możemy powiedzieć, że ten film jest w duchu naszej sekcji Naturalnie!,, ponieważ to na łonie natury dzieci nawiązują bliskie relacje ze sobą i z przyrodą. A w tym wszystkim pomaga im mała, szara myszka 

DOSTĘP: VOD.pl

 

DZIECIAKI

⭕️ MÓJ PRZYJACIEL DELFIN 7+ 

To familijny film w duchu sekcji KwT Naturalnie!, który porusza ważne nam tematy: przyjaźń, rodzina, no i oczywiście zwierzaki! Fabuła została oparta na prawdziwej historii, która wydarzyła się na Florydzie w 2005 roku w Clearwater Marine Aquarium.

DOSTĘP:  HBO GO

 

⭕️ MOST DO TERABITHII 7+

Ten film kupił nas nie tylko dlatego, że to świetne kino dla całej rodziny. W filmie pojawia się nasz ulubiony motyw RÓŻOWYCH TRAMPEK! Jesteśmy pewni, że z łatwością go wyłapiecie.

DOSTĘP: NETFLIX

 

⭕️ MUSTANG Z DZIKIEJ DOLINY 7+

Animowana opowieść o sile ducha i pragnieniu wolności. Dziki ogier zostaje schwytany przez amerykańską kawelerie. Jak się okaże, nie tak łatwo można ujarzmić dzikiego mustanga. Film zachwycił nas również klimatyczną ścieżką dzwiękową! Spróbujecie?

DOSTĘP: NETFLIX

 

⭕️ TĘCZA 7+

Jeden z naszych największych hitów, który w 2015 r. został uhonorowany Główna Nagroda Dziecięcego Jury 3. edycji festiwalu. Pari ma 10 lat i młodszego brata Chotu, który nie widzi. Obiecała mu, że odzyska wzrok jeszcze przed 9 urodzinami. Pari wie, że tylko Shah Rukh Khan może jej pomóc dotrzymać obietnicy. Tylko jak mała dziewczynka z radżasthańskiej wsi ma spotkać wielką sławę Bollywoodu?

DOSTĘP: NETFLIX pod nazwą DHANAK

 

⭕️ DZIEŃ CZEKOLADY 8+

W domowym zaciszu macie też szansę nadrobić kinotrampkowy film otwarcia 7. edycji festiwalu, który pokazywaliśmy premierowo. Film powstał na podstawie nagradzanej książki Anny Onichimowskiej. Poznajcie razem z bohaterami tajemnicę starego zegara i obudź szalonego Skoczka Czasu.

DOSTĘP: NETFLIX

 

⭕️ HEJ, SOKOŁY! 8+

To piłkarska opowieść o sportowej rywalizacji i sile przyjaźni. Jon wraz ze swoją drużyna bierze udział w turnieju piłki nożnej. Młody sportowiec będzie musiał się zmierzyć z kapitanem przeciwnej drużyny. Na dodatek, znajdujący się w pobliżu miejsca turnieju wulkan, budzi się do życia.

DOSTĘP: VOD.pl

 

⭕️ BIEGNIJ AMELIO 10+

Hit 5. edycji festiwalu. Graliśmy go premierowo pod nazwą Daj radę, Amelie! Co więcej film zgarnął nagrodę dziecięcego jury za Najlepszy Film Pełnometrażowy dla dzieci!

DOSTĘP:  VOD.pl

 

⭕️ WŁADCY PRZYGÓD. STĄD DO OBLIVIO 10+

Film, który graliśmy podczas ostatniej edycji! Franek i Izka odkryją, że nie trzeba być superbohaterem, aby przeżyć super przygodę, a my możemy przeżyć ją wspólnie z nimi bez wychodzenia z domu.

DOSTĘP: NETFLIX

 

⭕️ ZABIJAM GIGANTY 10+

Hit 6. edycji festiwalu, który graliśmy pod festiwalową nazwą Zabijam Olbrzymy.

DOSTĘP: NETFLIX

 

⭕️ ZA NIEBIESKIMI DRZWIAMI 10+

To film przygodowy ze wszystkim, co dzieci lubią najbardziej, z przyjaźnią, potworem, a nawet gadającym ptakiem… Za niebieskimi drzwiami czeka świat wyobraźni, marzeń i wielkiej tajemnicy. A tutaj możecie obejrzeć wywiad z reżyserem Mariuszem Palejem przeprowadzony przez nasze Młodzieżowe Studio Festiwalowe:

https://tiny.pl/tzt5c

DOSTĘP:  VOD.pl, HBO GO, NETFLIX

 

⭕️ KRAINA SZKŁA 12+

która zdobyła na 7. edycji festiwalu 3 nagrody:

– Nagroda dla Najlepszego Filmu Pełnometrażowego dla Dzieci

– Nagroda Jury Muzycznego

-Wyróżnienie Jury Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych

DOSTĘP:  VOD.pl

 

⭕️ KRÓLOWA CISZY 12+

Reżyserką dokumentu jest Agnieszka Zwiefka, która obserwuje Denisę, romską dziewczynkę, która mieszka wraz z rodziną w obozowisku na obrzeżach Wrocławia. Dziewczyna nie słyszy, nie nauczyła się też mówić, ale uwielbia tańczyć i oglądać bollywodzkie filmy. Film miał swoją światową premierę na festiwalu IDFA w Amsterdamie 

DOSTĘP:  HBO GO

 

⭕️ ŻYWICIEL 13+

Dla starszej widowni mamy do zaproponowania przepiękną baśń o niezwykłej odwadze jedenastoleniej Parvany, która mieszka w Kabulu – mieście, w którym kobiety nie mogą wychodzić z domu bez mężczyzny. „Żywiciel” to ekranizacja pierwszej części trylogii autorstwa Deborah Ellis, kanadyjskiej pisarki i działaczki na rzecz pokoju, w Polscy wydanej dzięki wydawnictwu Mamania. Książką polecana przez laureatkę Pokojowej Nagrody Nobla, Malalę Yousafzai, założycielkę fundacji Malala Fund, która walczy o prawa wszystkich dzieci do edukacji.

DOSTĘP: NETFLIX

 

MŁODZIEŻ

⭕️ KOMUNIA 12+

Z ciekawych dokumentów dla młodzieży polecamy nagradzany wielokrotnie obraz Anny Zameckiej.

DOSTĘP: HBO GO

 

⭕️ GADZIO 12+

Starszej widowni podrzucamy dokument Kryspina Pluty zrealizowany w ramach programu Studio Munka – Munk Studio Pierwszy dokument.

DOSTĘP:  Ninateka

 

⭕️ GOŚKA GOLA! 12+

Dokument Joanny Kaczmarek to szkic do portretu dorastającej dziewczyny, która – jak większość ludzi w jej wieku – dopiero zastanawia się, co zrobić ze swoim życiem. Wraz z rodzicami i pięcioma młodszymi braćmi mieszka na jednym z osiedli warszawskiej Pragi. Należy do lokalnej drużyny piłkarskiej dla dziewcząt i marzy o prawdziwej karierze na boisku.

Film zrealizowano w ramach programu Studio Munka – Munk Studio Pierwszy Dokument.

DOSTĘP:  Ninateka

 

⭕️ UBIERZ MNIE (12+)

Wartościowy dokument dla nastolatków. Naszą propozycją jest obraz z pogranicza eksperymentu polskiej reżyserki Małgorzaty Goilszewskiej. Jej dzieło pozwala widzom spojrzeć na ubiór jako część tożsamości, przynależności pokoleniowej, społecznej, kulturowej oraz płciowej. Zaintrygowani?

DOSTĘP:  Ninateka

 

⭕️ OVER THE LIMIT (14+)

Młodzieży proponujemy wielokrotnie nagradzany dokument Marty Prus, króry podczas 6. edycji zdobył kinotrampkową Nagrodę Publiczności. Jest to portret rosyjskiej gimnastyczki artystycznej, którą poznajemy, gdy w wieku 20 lat przygotowuje się do najważniejszego wydarzenia w karierze – IO w Rio de Janeiro.

DOSTĘP:  VOD.pl lub w serwsie Ninateka

Newsletter