JUŻ WKRÓTCE
EN PL

KINO W TRAMPKACH W KINOTECE W MARCU I KWIETNIU

Kino w Trampkach zaprasza w tym roku na przedfestiwalową rozgrzewkę. W marcu i kwietniu najlepsze filmy poprzednich edycji festiwalu pokażemy w warszawskiej Kinotece. Jeśli nie możecie doczekać się pokazów festiwalowych, zapraszamy w wybrane soboty o godz. 12:00.

17.03 godz. 12:00  – Tęcza

Tęcza, reż. N. kukunoor, Indie 2015, 106 min. (FILM-WĘDROWIEC, Główna Nagroda Dziecięcego Jury 3. edycji Kina w Trampkach w 2015), rekomendowany dla wieku 6+

Pari ma 10 lat i młodszego brata Chotu, który nie widzi. Obiecała mu, że odzyska wzrok jeszcze przed 9 urodzinami. Urodziny już niedługo. Pari wie, że tylko Shah Rukh Khan może jej pomóc dotrzymać obietnicy. Tylko jak mała dziewczynka z radżasthańskiej wsi ma spotkać wielką sławę Bollywoodu?

31.03 godz. 12:00 – Mecz o wszystko

Mecz o wszystko, reż. J. Shapiro, USA 2015, 75 min. (Nagroda Publiczności Kina w Trampkach 2015); rekomendowany dla wieku: 9+

Grupa ugandyjskich chłopców, 11- i 12-latków, na przekór przeciwnościom losu chce zostać pierwszą w historii afrykańską drużyną, która weźmie udział w Mistrzostwach Świata Małej Ligi Baseballowej. Przez ponad trzy lata Jay Shapiro towarzyszył drużynie baseballowej z Kampali w Ugandzie.

07.04 godz. 12:00 – Kauwboy: chłopiec i kawka

Kauwboy: chłopiec i kawka, reż. B. Koole, Holandia 2012, 78 min., rekomendowany dla wieku: 11+

Jojo, żywiołowy 10-latek, którego życie rodzinne nie jest usłane różami, znajduje pociechę w małym, porzuconym ptaszku. Wyjątkowa przyjaźń, jaka tworzy się między nim a ptakiem, daje mu siłę, by burzyć mury.

21.04  godz. 12:00 – Mały gangster

Mały gangster, reż. A. Toonen, Holandia 2015, 106 min. (Nagroda Publiczności Kina w Trampkach 2016), rekomendowany dla wieku: 10-14 lat

Jak zyskać szacunek kolegów i uwielbienie dziewczyn? Co zrobić, żeby przestać być szkolną ofiarą? Rik wpada na genialny pomysł: postanawia uczynić swego ojca – nadzwyczaj uprzejmego i łagodnego, a w dodatku szalenie naiwnego entuzjastę gry w szachy – bezwzględnym szefem mafii. Gdy przeprowadzają się do innego miasteczka, Rikkie konsekwentnie buduje nowy wizerunek rodziny. Sytuacja się komplikuje, gdy wieść o konkurencji dociera do lokalnej gangsterskiej familii i gdy jak bumerang wraca nierozwiązana sprawa z dawnym prześladowcą.

26.05 godz. 12:00 – Zestaw filmów krótkometrażowych ŻYCIOWE LEKCJE: Chór i Optimista

Zestaw krótkich metraży Życiowe lekcje – rekomendowany dla wieku: 9+

Chór, reż. K. Deák, Węgry 2015, 25 min. (Wyróżnienie Dziecięcego Jury na Festiwalu Kino w Trampkach 2016, nagrodzony Oscarem 2017)

Zsofi nie będzie łatwo dostosować się do zasad w nowej szkole. Zapisuje się do słynnego szkolnego chóru. Mija chwila zanim orientuje się, że dyrygentka, która prowadzi chór, nie jest tą, za którą się podaje.

Optimista, reż. K. Pluta, Polska 2012, 45 min.

8-letni Mateusz rozpoczyna kurs żeglarski w szkółce dla najmłodszych. Wychodząc w morze na jednoosobowej łódeczce sam obsługuje żagiel i ster, sam walczy z nieokiełznanymi falami Bałtyku, a przede wszystkim – z własnym strachem. Nauka żeglarstwa to twarda szkoła charakterów. Czy Mateuszowi uda się pokonać swoje słabości i zdać swój pierwszy życiowy egzamin?

 

Newsletter