7 - 17 czerwca 2018
EN PL

Kino na rowerach – Dzień Dziecka na placu Defilad

Kino trzeba sobie wyjeździć!

Tuż po zmroku, 1 czerwca o godz. 21:00, zapraszamy na najbardziej eko wydarzenie w stolicy. Żeby na ekranie pojawił się obraz filmowy, każdy będzie musiał w włożyć w to trochę wysiłku. Zapraszamy z rowerami! Razem zapewnimy prąd niezbędny do filmowych projekcji. Im nas będzie więcej, tym więcej „czystej energii”!

Spotykamy się na największym podwórku Warszawy – Placu Defilad i świętujemy w eko stylu w ramach specjalnej festiwalowej sekcji: Naturalnie! W otoczeniu zieleni pokażemy filmy krótkometrażowe przedstawiające nasze relacje z naturą i otaczającym nas światem. Na deser oscarowy „Chór” – o trudnym wyborze między buntem a konformizmem.

Program:

Naturalnie! Kameleon
Reż. Tomer Eshed
Oto on – kamelon pospolity. Mistrz kamuflażu. Ma długi język, bardzo ruchliwe oczy i wielki apetyt, który czasem go „przerasta”.
Moroszka
reż.: Polina Minchenok
Próbowaliście kiedyś namówić wilka, żeby jadał bliny z moroszkami zamiast tłustych owieczek? Mała dziewczynka wpadła na taki pomysł. Postanowiła wychować i zaprzyjaźnić się z wielkim wilkiem o ostrych kłach, którego bali się wszyscy mieszkańcy wioski.
oskarowy Chór
Reżyseria: Kristof Deák
Zsofi nie będzie łatwo dostosować się do zasad w nowej szkole. Zapisuje się do słynnego szkolnego chóru. Mija chwila zanim orientuje się, że dyrygentka, która prowadzi chór, nie jest tą, za którą się podaje.
Witaj, jeleniu!
Reżyseria: Örs Bárczy
Historia jelenia, który jest wielkim miłośnikiem kakao. Codziennie rano wstaje niewyspany, bo w nocy dzieją się dziwne rzeczy i robią mu w mieszkaniu bałagan. Oprócz tego jeleń musi też uprzątnąć śnieg, piętrzący się przed domem. I tak codziennie. Jakie tajemnicze moce powodują bałagan?
Ścieżka gigantów
reż. Alois di Leo
Mała dziewczynka – mieszkanka puszczy amazońskiej uczy się rozpoznawać drzemiące w przyrodzie siły. Towarzyszy jej w tym muzyka. Animacja o więzi człowieka z naturą, przeznaczeniu, cyklu życia.

Partnerem głównym wydarzenia jest PGE Energia Odnawialna S.A.

a gospodarzem pokazu i partnerem wydarzenia Plac Defilad

Widzimy się 1.06.2017, godz. 21:00, Plac Defilad, Warszawa Centrum (koło PKiN)

Hello
Newsletter