JUŻ WKRÓTCE
EN PL

Jury SKSiL

NAGRODA SIECI KIN STUDYJNYCH I LOKALNCYH dla filmu o największym potencjale dystrybucyjnym w kinach studyjnych.

BOLESŁAW DROCHOMIRECKI

Z wykształcenia matematyk, od początku lat 70. związany z kultura opolską; ponad 20 lat kierował działem organizacji imprez w Młodzieżowym Domu Kultury w Opolu; tam też 15 lat temu reaktywował działalność kina Studio, które jest zrzeszone w Polskiej Federacji Dyskusyjnych Klubów Filmowych oraz ogólnopolskiej SKSiL, działającej przy Filmotece Narodowej. Kinem kieruje do dziś. Od 11 lat współorganizator Festiwalu Filmów dla Dzieci „Zero Nudy” a od 8 lat prowadzi Akademię Filmową i Warsztaty Medialne dla uczniów opolskich szkół. Od 2011 roku z ramienia Stowarzyszenie Nowe Horyzonty  koordynuje Nowe Horyzonty Edukacji Filmowej w Opolu oraz Opolskie Nowe Horyzonty w kilkunastu miastach całego województwa.

 

AGNIESZKA PIOTROWSKA_PRAŻUCH

 

Absolwentka filmoznawstwa. Zastępca kierownika kina studyjnego Amok w Gliwicach. Realizuje projekty z zakresu edukacji filmowej. Otrzymała Nagrodę Prezydenta Miasta Gliwice w Dziedzinie Kultury w kategorii upowszechnianie i ochrona kultury oraz Nagrodę Słoneczniki 2016 – za najlepszą inicjatywę dla dzieci na Śląsku i Zagłębiu. Współtworzy sukces kina Amok, które w 2013 roku otrzymało Nagrodę Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej dla Najlepszego Kina w Polsce. Jurorka międzynarodowych festiwali filmowych m.in. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Młodego Widza „Ale Kino!”, Festiwalu Filmowego Kino Dzieci.

MARLENA GABRYSZEWSKA

 

Filmoznawczyni, polonistka, manager kultury. Przez wiele lat związana z Filmoteką Narodową i stołecznym kinem Iluzjon, obecnie jest managerem kina Elektronik na warszawskim Żoliborzu. Od lat współpracuje także z Letnią Akademią Filmową w Zwierzyńcu oraz Festiwalem Camerimage. Z zamiłowania podróżniczka i żeglarz.

 

WIOLETTA MROZEK

 

Ekspert edukacji filmowej, nauczyciel języka polskiego i edukacji filmowej, juror międzynarodowych festiwali, szkolny koordynator kultury. Jest autorką i koordynatorką programu „Edukacja filmowa w gimnazjum – Film uczy i wychowuje”. Autorka „Świata w Kadrze”. Organizuje Międzyszkolny Konkurs Filmowy „Moje spotkanie z filmem” i Międzyszkolny Maraton Filmowy.

 

 

 

 

 

Sieć Kin Studyjnych i Lokalnych to nawiązujący do ważnej dla polskiej kinematografii pięćdziesięcioletniej tradycji kin studyjnych – program, realizowany w Filmotece Narodowej, finansowany ze środków Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. W skład Sieci wchodzi obecnie ponad 200 kin z całej Polski. Kina należące do Sieci uzyskują wsparcie finansowe ich działalności programowej oraz edukacyjnej adresowanej do młodej widowni kin.

Newsletter