7 - 17 czerwca 2018
EN PL

Jury Rodziców

Od  2017 roku Jurorami Kina w Trampkach zostają także Rodzice!
Spośród dziecięcych filmów  pełnometrażowych Konkursu wybierają najlepszy film pokoleniowy 🙂

Oto skład Jury Rodziców 6. edycji Festiwalu:

Patrycja Prześlakiewicz-Rohozińska – jestem z wykształcenia etnologiem, badałam, interesowałam się i nadal interesuję Kaukazem południowym i północnym, jak również uchodźcami z tego regionu.  Na początku tych zainteresowań i pasji udało mi się i moim koleżankom zorganizować przegląd filmów gruzińskich w ramach obchodów Dnia Niepodległości Gruzji 26 maja, wówczas to był 1999 r. Przez kilka lat prowadziłam również projekty w ramach współpracy rozwojowej w krajach Kaukazu Południowego, np. Rozwój agroturystyki w gruzińskim wąwozie Pankisi. I wciąż mam szczęście być zawodowo związana z ww. tematyką i regionem. W latach 2012-2014 pracowałam i mieszkałam z całą naszą rodziną: mężem Jerzym i dwiema córeczkami Darią i Deborką w Gruzji.

Izabela Zdrojewska –  jestem mamą Antka (13 lat) i Nataszy (10 lat). Uwielbiam skandynawskie kryminały, które czytam godzinami, dobre kino, pyszne jedzenie i Kooperatywę Grochowską, w której je kupuję. Uwielbiam spotkania z ludźmi i podróże.

Marta Nawrocka – jestem socjologiem i mamą 13-latka. Po prostu lubimy kino, które nas zaskakuje.

Maria Blumenfeld  – z wykształcenia kulturoznawczyni, z zawodu marketingowiec. Filmy ogląda wszędzie i od zawsze – dzięki nim przenosi się w czasie i przestrzeni nawet rozwieszając pranie. Miłość do kina przekazała ośmioletniemu synowi, który jest już wytrawnym widzem. Półroczna córka pierwsze filmy ogląda właśnie podczas tegorocznego festiwalu.

Kinga Białek – nauczycielka i mama, wieczne dziecko, czytelniczka i widzka. Otwarta, uśmiechnięta i gotowa na coraz to nowsze doświadczenia.

Anna Jędrej – po kilkunastu latach pracy managerskiej w korporacjach zdecydowałam się na dużą zmianę i obecnie jestem tzw. edukatorem domowym. W teorii miałam uczyć moja córkę, w praktyce to ja nauczyłam się dużo więcej od niej – jak się zachwycać kamieniem przy drodze, jak być wdzięcznym za drobnostki, jak być odważnym i radosnym tylko dlatego, że właśnie wstało słońce.  Moja rodzina to jeszcze syn, mąż, kot i chomik. Wszyscy kochamy filmy, choć nie mamy w domu telewizora. Zdecydowanie bardziej lubimy kino i pokazy plenerowe.
Poza filmem i edukacją interesuje mnie polska sztuka użytkowa i plakaty.

Wojciech Janik – tata Kiry, sześciolatki podróżującej na hulajnodze po świecie magii i Leonarda, trzylatka darzącego największą miłością kwiaty. Scenarzysta zbierający pomysły na filmy wprost ze swojego życia.

Hello
Newsletter