7 - 17 czerwca 2018
EN PL

Jury Rodziców o sobie :)

Radek Bućko: absolwent wydziału Historii Sztuki KUL, grafik. Obecnie, większość czasu poświęcam na obserwację życia i zwyczajów pewnego dinozaura (mojej 6-letniej córki). Zaobserwowałem, że dinozaury oglądając filmy łatwo się wzruszają . Lubię filmy dopracowane wizualnie i rzecz jasna wzruszające. Kocham animacje. Ulubiony film: „Sekrety morza”.

Kasia Gliwińska: redaktorka w miesięczniku dla rodziców „Dziecko”. Miłośniczka dobrych książek i filmów dla dzieci, absolwentka krakowskiego filmoznawstwa, mama 12 letniej Igi. Oczarowana Kinem w Trampkach od pierwszej edycji 🙂

Michał Klimkiewicz: od 10 lat prowadzę portal Film New Europe, a prywatnie jestem fanem Gwiezdnych Wojen, Bolka i Lolka, a moim ulubionym sąsiadem jest Totoro ;-). Całą rodziną staliśmy się wielkimi fanami Kina w Trampkach po tym, jak dwa lata temu obejrzeliśmy film „Tęcza”.

Justyna Łuczak: Mama Stasi i Franka związana z kinem od najmłodszych lat dzięki kinu, które prowadzą jej rodzice. Już jako mała dziewczynka czynnie uczestniczyła w jego życiu. Obecnie tradycje rodzinne kultywuje w warszawskiej Kinotece, w której pasję kinową łączy z pracą zawodową.

Ania Otręba-Świst: z Kinem w Trampkach związana od początku, a nawet przed początkiem. Nie może się nadziwić, że różne kraje kręcą naprawdę dobre fabularne filmy dla dzieci, a jej kraj ani dobrych, ani fabularnych. Zwykle urzeka ją kino Dalekiego Wschodu. Marzy, by festiwal miał taką widownię, aby trzeba było siedzieć na schodach.

Ewa Prajsnar: niezwykle dumna mama trójki cudownych dzieci. Bycie z dziećmi to największe z wyzwań, jakie mnie do tej pory spotkało. Wolny czas spędzam oczywiście z dzieciakami na czytaniu, podróżach, gotowaniu, sportowaniu się w różnej formie. Dzięki dzieciom oczy i serce otwierają się na świat i zaczyna rozumieć się, o co w tym wszystkim biega. Zawodowo jestem informatykiem, trochę nauczycielem i trochę instruktorem sportu. Jeśli chodzi o kino dziecięce, to cieszę się, że wiele filmów dla dzieci ma wymiar dostępny dla rodziców. Dzięki temu chodzi się do kina przyjemnie, wychodzi w dobrym nastroju i z nową energią. Ostatnio, kiedy byłam z córką na „Był sobie pies” wzruszałam się do granic i podziwiałam, jak wspaniale można opowiadać o przyjaźni.

Agnieszka Rostropowicz 🙂

Jerzy Rohoziński: z wykształcenia historyk, autor czterech książek dla dorosłych, planuje napisać książkę historyczną dla dzieci i czeka na wenę, sekundują mu w tym córki: 9-letnia Daria i 6-letnia Debora, z którymi uwielbia razem oglądać „Rumburaka” i „Latającego Czestmira”.

Magorzata Staroń: urodziła się w 1972 roku w Warszawie. Studiowała lingwistykę stosowaną na Uniwersytecie Warszawskim. W 2006 uzyskała stopnień doktora na Wydziale Psychologii Uniwersytetu Warszawskiego i Uniwersytetu Paris V. Od 1996 roku jest związana z branżą filmową. Od 2005 roku zarządza spółką Staron-Film, która wyprodukowała jako koproducent filmy: „El Premio” Pauli Markovitch (20011), ”Pod ochroną” Diego Lermana (2014), „Świt” Laili Pakalniny (2015) oraz „Rodzinę na sprzedaż” Diego Lermana (2017). Ponadto wyprodukowała kilka filmów dokumentalnych: „Sześć tygodni” Marcina Krawczyka (2009) (IDFA Grand Prix), „Tak” Dariusza Gajewskiego (2006), „Argentyńską lekcję” Wojciecha Staronia (2011)(m.in.Krakowski Festiwal Filmowy- Grand Prix,  Leipzig IFF – Grand Prix), „Braci” Wojciecha Staronia (2015) (Locarno – Semaine de la Critique Grand Prix), „Ostatni sezon” Sławomira Witka (2015). Pracuje jako producent i prezes zarządu. W 2012 roku wzięła udział w prestiżowych warsztatach EAVE European Producers Workshop z projektem „Bracia”. Wszystkie filmy dotąd wyprodukowane przez Staron-Film miały premiery na międzynarodowych festiwalach klasy A i były wielokrotnie nagradzane. Małgorzata Staroń jest członkiem Europejskiej Akademii Filmowej. Wśród wyprodukowanych przez nią filmów fabularnych i dokumentalnych są też obecne obrazy przedstawiające świat dziecka.

Hello
Newsletter