JUŻ WKRÓTCE
EN PL

Jury muzyczne

NAGRODA DLA NAJLEPSZEJ MUZYKI W FILMIE DLA DZIECI
Już w 2016 roku, prezentując sekcję Rozśpiewane Filmy, mówiliśmy jak ważna w filmach dla młodego widza jest muzyka i piosenki. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Autorów ZAIKS od ubiegłego roku Kino w Trampkach będzie przyznawać nagrodę dla twórcy muzyki filmowej wśród filmów biorących udział w Konkursie Pełnometrażowych Filmów Dziecięcych. 
Ścieżka dźwiękowa filmów dla dzieci, skomponowana zgodnie z poszanowaniem dziecięcej wrażliwości, jednocześnie estetyczna i piękna oraz „filmowe” piosenki, które często żyją własnym życiem i kształtują świadomość pokoleniową – takich kompozycji będzie poszukiwać pierwsze Jury Muzyczne Kina w Trampkach w osobach:

Agnieszka Tomicka

Kierownik muzyczny dubbingu, wokalistka, skrzypaczka, ukończyła Psychologię UKSW w Warszawie, studiowała podyplomowo na WSSiP w Łodzi. Na stałe związana z SDI Media Polska,(wcześniej z Studio Sonica, PRL, Start International Polska), gdzie przygotowała muzycznie i prowadziła nagrania filmów między innymi takich jak: COCO, Kraina Lodu – Przygoda Olafa, PIĘKNA I BESTIA, VAIANA: Skarb oceanu, Auta 3, KSIĘGA DŻUNGLI. Prowadzi stronę „dubbingologia by tomi”, na której opowiada o pracy nad piosenkami w filmach i o artystach, którzy je śpiewają. Wokalnie na stałe była związana z Kayah, Anną Marią Jopek.

Krzysztof Gradowski

Reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych, fabularnych i animowanych. Autor scenariusza i reżyser kultowej serii filmowej o Panie Kleksie. W 1990 roku został przewodniczącym Korporacji Polskich Reżyserów Telewizyjnych i Filmowych. Członek Polskiej Akademii Filmowej.

Michał Szablowski

Kompozytor filmowy i teatralny. Autor muzyki do filmów pełnometrażowych „Za niebieskimi drzwiami”, „Kolekcja sukienek” i „W absolutnej ciszy”. Tworzy muzykę do programów telewizyjnych, krótkich form filmowych oraz spektakli teatralnych dla najmłodszych. Autor projektu muzycznego Tra La La skierowanego do rodzin z małymi dziećmi. Aktualnie pracuje nad serialem animowanym.

Newsletter