JUŻ WKRÓTCE
EN PL

Jury muzyczne

NAGRODA DLA NAJLEPSZEJ MUZYKI W FILMIE DLA DZIECI

Już w 2016 roku, prezentując sekcję Rozśpiewane Filmy, mówiliśmy jak ważna w filmach dla młodego widza jest muzyka i piosenki. Teraz idziemy o krok dalej. Wspólnie ze Stowarzyszeniem Autorów ZAIKS od tego roku Kino w Trampkach będzie przyznawać nagrodę dla twórcy muzyki filmowej wśród filmów biorących udział w Konkursie Pełnometrażowych Filmów Dziecięcych. Ścieżka dźwiękowa filmów dla dzieci, skomponowana zgodnie z poszanowaniem dziecięcej wrażliwości, jednocześnie estetyczna i piękna oraz „filmowe” piosenki, które często żyją własnym życiem i kształtują świadomość pokoleniową – takich kompozycji będzie poszukiwać pierwsze Jury Muzyczne Kina w Trampkach w osobach:

Krzysztof Gradowski
Reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych, fabularnych i animowanych. Autor scenariusza i reżyser kultowej serii filmowej o Panie Kleksie. W 1990 roku został przewodniczącym Korporacji Polskich Reżyserów Telewizyjnych i Filmowych. Członek Polskiej Akademii Filmowej.

Urszula Urzędowska
Dziennikarka radiowa. Między innymi gospodyni niedzielnej audycji RMF Classic „Jak wytresować smyka”. Sama o sobie myśli filmowo: „Krnąbrna jak Mała Mi. Zamyślona jak Scarlett O'Hara. O trudnych sprawach wolę myśleć jutro… Żądna przygód niczym Kapitan Jack Sparrow. Reporterka, czyli przyczajony tygrys, ukryty smok Ale w sumie… Anioł w Warszawie.”

Agnieszka i Emil Płoszajscy
Tandem scenariuszowo-reżyserski specjalizujący się w twórczości dla młodego widza. Autorzy słuchowisk m.in. dla Polskiego Radia Dzieciom. Twórcy musicali familijnych „Jacek i Placek na tropie księżyca” z muzyką Lady Pank, a także „Gra warta piernika”; (Teatr Muzyczny w Toruniu), na podstawie którego powstać ma spektakularny, pełnometrażowy musical aktorski „The Gingers”

Newsletter