7 - 17 czerwca 2018
EN PL

Jury ECFA

O nagrodzie Europejskiego Stowarzyszenia Filmów dla Dzieci (ECFA)
Swoja nagrodą ECFA podkreśla znaczenie wysokiej jakości filmów dla młodej widowni i jednocześnie kieruje uwagę na europejskie filmy dla dzieci.
Każdego roku europejskie festiwale dla dzieci i młodzieży, wszystkie zrzeszone w ECFA, goszczą u siebie Jurorów ECFA, które przyznaje Nagrodę Stowarzyszenia. Następnie każdy z tych festiwali wpisuje swój nagrodzony film na listę filmów nominowanych do nagrody rocznej.
Każdego roku członkowie ECFA wybierają corocznie europejskie festiwale filmowe dla dzieci i młodzieży, które odbędą się w siedzibie komisji ECFA i głosują na nagrodę ECFA za dany festiwal. Każdy festiwal dodaje swój pełny film do krótkiej listy nominowanych filmów, rywalizując o nagrodę ogólną.
W głosowaniu końcowym, które jest otwarte dla wszystkich członków ECFA, zostaje wybrany „Najlepszy Europejski Film Dziecięcy Roku”. Nagroda jest wręczana podczas Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Berlinie – Berlinale.
Nagroda ECFA jest przyznawana od 2011 roku i jest jedyną nagrodą przyznawaną prze profesjonalistów filmom dla dzieci filmową, więc wartość i prestiż tej nagrody są nie do przecenienia, mimo, że nie jest nagrodą pieniężną.

JURY ECFA – Kino w Trampkach 2017, w składzie:

Viola Gabrielli

Pasjonuje się europejską kulturą filmową, ze szczególnym uwzględnieniem filmów dla dzieci i młodzieży. Przed rozwijaniem inicjatywy KIDS Regio stworzyła w Niemczech Akademię Mediów Dziecięcych, laboratorium dla profesjonalistów pracujących nad projektami książek i filmów dla dzieci wraz z ich elementami transmedialnymi. Asystent Manager na Niemieckim Festiwalu Mediów Dziecięcych GOLDEN SPARROW: Cinema-TV-Online. Viola ukończyła studia kulturowe i anglistykę na Uniwersytecie w Lipsku.

Erik Tijman


Od wielu lat związany z branżą filmową. Pracował przy takich wydarzeniach jak: International Film Festival Rotterdam, Edinburgh International Film Festival i EYE Film Museum. W 2012 roku rozpoczął współpracę z Festiwalem Cinekid, największym europejskim marketem produkcji dziecięcych. Od tego roku kieruje programem festiwalu.

Jan Naszewski


Właściciel New Europe Film Sales, agencji odnoszącej od wielu lat olbrzymie sukcesy w zakresie promowania oraz sprzedaży filmów pełnometrażowych i krótkometrażowych. W katalogu firmy znajduje się np. film Barany, zwycięzca Prix Un Certain Regard w Cannes w 2015 r. sprzedany do ponad 40 krajów. Organizował m.in. Festiwal T-Mobile Nowe Horyzonty i współpracował z Cottbus FF, Tallinn Black Nights FF i wieloma innymi.

Newsletter
App App