31 maja - 11 czerwca 2017
EN PL

Jury i Nagrody

Jury
Zwycięzców sekcji konkursowych festiwalu wyłaniają 3 grupy jurorów:
– Dziecięce Jury (Konkurs Krótkometrażowych Filmów Dziecięcych):
ok. 5 osób w wieku 10-12 lat;
– Dziecięce Jury (Konkurs Długometrażowych Filmów Dziecięcych):
ok. 7 osób w wieku 11-13 lat;
– Młodzieżowe Jury (obydwa konkursy młodzieżowe): ok. 7 osób powyżej 14 roku życia.

Podczas trwającej edycji festiwalu wyłania się jurorów na kolejną edycję – warto brać udział w plebiscycie publiczności i po seansie dzielić się z kinotrampkową ekipą swoją opinią na temat obejrzanych filmów. Przed każdym młodym miłośnikiem kina otwarta jest szansa zostania jurorem!

Nagrody
Główną nagrodą przyznawaną podczas Kina w Trampkach
jest „Film – Wędrowiec”.
Statuetkę w ramach konkursu zaprojektował w 2015 roku
11-letni wówczas Marcin Marciniak.
W każdej sekcji konkursowej przyznawane są wyróżnienia.

 

Oto Jury Kina w Trampkach w 2016 roku!

Jury Dziecięce – Konkurs Filmów Krótkometrażowych
Opiekun: Ania Klamczyńska

jury krótkich metraży 2016

Hela Gruszczyńska
Mam na imię Hela (nie Helena), mam 12 lat i moją największą pasją jest muzyka. Jaki rodzaj muzyki najbardziej lubię? Zdecydowanie metal. Czy tworzę muzykę? Tak! Gram na kilku instrumentach (bas, gitara klasyczna, perkusja, flet). Najbardziej jednak lubię perkusję. Mogę się przy niej wyluzować, uspokoić, wyrzucić całą złość, stworzyć muzykę, zająć się tym, co kocham, spełniać marzenia. Muzyka nie jest moim jedynym hobby. Interesuję się również filmem, malowaniem, twórczością literacką. Jak rozwijam pasje? Filmy oglądam kiedy się da oraz uczęszczam na koła zainteresowań, maluję dosyć często, a jeśli chodzi o twórczość literacką, to prowadzę blog.

Kaja Hajduk
Mam prawie 12 lat. Interesuję się muzyką. Śpiewam w zespole wokalnym DECYBELE, z którym na zajęciach teatralnych przygotowujemy i wystawiamy spektakle muzyczne. Chodzę do szkoły muzycznej, gdzie uczę się grać na fortepianie. Uczę się również grać z perkusji. Bardzo lubię tańczyć, dlatego chodzę też na zajęcia taneczne. Mimo że mam tyle zajęć dodatkowych, nie chciałabym z żadnego zrezygnować. Bardzo lubię rodzinne wieczory filmowe, chociaż uwielbiam również czytać książki. Chciałabym się nauczyć płynnie mówić po angielsku i francusku.

Sambor Hajduk
Lubi rysować i malować. Jest ciekawy świata, bardzo lubi przyrodę. Wspina się na każde napotkane drzewo. Jest bardzo ciekawski, ciągle w ruchu. Jedynym miejscem, w którym siedzi spokojnie jest fotel kinowy. Kolekcjonuje m.in. kamienie z różnych ciekawych miejsc oraz kapsle. Gra na perkusji.

Alicja Jóźwiak
Nazywam się Alicja Jóźwiak i mam 11 lat. Uczę się w 5 klasie szkoły podstawowej, popołudniami także w szkole muzycznej, w klasie fortepianu.
W wolnym czasie najbardziej lubię jeździć konno, czytać książki i oczywiście oglądać filmy.
Moje ulubione książki to serie „Baśniobór” oraz „Heartland”, a ulubieni autorzy to Adam Wajrak (bo uwielbiam przyrodę), oraz Marcin Szczygielski. Nie mogę się doczekać zaplanowanej na jesień premiery ekranizacji książki „Za niebieskimi drzwiami”, choć moją ulubioną książką tego autora jest „Omega”.
W kwestii filmów – najbardziej lubię animowane i przygodowe. Ulubione tytuły to: „Wicher”, „Harry Potter”, „Księga dżungli”, „Chłopczyca” oraz „Gdzie jest Mikołaj”, a z animowanych w zasadzie wszystkie wytwórni Ghibli, a także „Jak wytresować smoka”.

Lena Klinke
Jestem Lena, mam 11 lat. Interesuję się tańcem Bollywood, czyli tańcem indyjskim. Uwielbiam czytać książki takie jak: „Kroniki Archeo”, „Dzienniki Nikki”, „Dziennik Cwaniaczka” i „Opowieści z Narnii”. Kocham większość zwierząt, a najbardziej koty (w domu mam jednego przedstawiciela tego gatunku 🙂
Oglądam dużo filmów oraz kreskówek. Lubię szyć, co łączy się z moją pasją projektowania strojów w książkach „Lilla Lou”. Moje idolki muzyczne to: Olivia Anna Livki, Katy Perry, Ariana Grande i Kelly Clarkson.

Jury Dziecięce – Konkurs Filmów Pełnometrażowych
Opiekun: Kasia Waletko

jury pełnych metraży 2016

Julia Gdula

Amelia Gruszczyńska
Prowadzi społeczność „Porcelanowe Aniołki” dla dzieci i młodzieży z problemami psychicznymi. Pomysłodawczyni i organizatorka akcji społecznych i charytatywnych m.in. „Stop modnej depresji” oraz kampanii crowdfundingowej „Pomoc małym pacjentom oddziału psychiatrii”. Bierze udział w ogólnopolskiej kampanii „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję”. Sama choruje na depresję. Jej pasją jest kreatywne tworzenie, odkrywanie, poznawanie, pisanie i podróżowanie. Marzy o założeniu w przyszłości własnej fundacji pomagającej dzieciom i młodzieży chorującym na depresję.

Ania Lewandowska
Anna Tosia  Lewandowska, lat 12 – od maleńkości uwielbia konie, a od 2 lat regularnie startuje w zawodach skokowych.
W wolnym czasie pisze opowiadania, pływa i czyta góry książek. Przygoda oraz temat przyjaźni między człowiekiem a zwierzęciem to coś, co w filmie lubi najbardziej. Ulubiona książka: „Piaskowy Wilk”.  Jej ulubionym filmem jest – a jakże –  „Mustang z dzikiej doliny”.

Tamara Nowakowska
Słońce musnęło jej policzki i nadało imię Tamara.
I tak ją zwijcie – rzekło i uciekło do kolejnego noworodka.
Twór zawsze ma coś z artysty. Także i ona odziedziczyła zdystansowany charakter ojca i poszukujące podejście do świata matki. Z każdym okrążeniem planety Ziemi wokół własnej osi, potomek zaczynał bardziej żyć własnym życiem, oddalając się od swoich stworzycieli. I chciał coś powiedzieć. Inni nie mogli zrozumieć celu w rozmazywania atramentu na papierze czy zgrabnym poruszaniu kończynami w takt dźwięków świata. To natura nauczyła ją takiego wyrażania siebie.
Z czasem zrozumiała, że jednak są tacy, co też mówią tym językiem. Kiedyś weszła do ciemnego pomieszczenia, wypełnionego chrupaniem popcornu i usłyszała znajomy głos.
Minęło już czternaście lat intensywnego poznawania świata, a ona wciąż ma wrażenie, że to gwiazdy robią fikołki wokół niej. Największe szczęście przynosi jej osoba, która umie słuchać i rozumie język sztuki.

Nela Zabiega
Interesuję się zwierzętami. Po prostu je kocham. Lubię też muzykę. Chodzę nawet na pianino. Lubię też robić zdjęcia i także chodzę na zajęcia fotograficzne. Uwielbiam chodzić na basen. Jakbym mogła to bym chciała przez całe moje życie być w basenie. Mam też kota. Wabi się Fasola i jest prawie cały czarny tylko ma trochę białego na brzuchu i pod szyją. Nie za bardzo lubię chodzić do szkoły, bo są nauczyciele, którzy ciągle nas krzyczą, i czasami mamy trudne lekcje do zrobienia. Ze sportu jestem całkiem niezła. Chodzę też na tenisa na Warszawiance. Kocham oglądać filmy, a szczególnie te przygodowe lub komedie romantyczne. Bardzo się cieszę, że będę jurorką. Na początku się krępowałam, ale później mama mnie przekonała. Pozdrawiam. Nela:)

Alicja Łukasik
Jestem Alicja i mam 12 lat. Uwielbiam oglądać filmy i czytać książki. Bardzo się cieszę, że wzięłam udział w festiwalu Kino w Trampkach.

 
Jury Młodzieżowe
Opiekun: Aneta Ozorek

jury młodzieżowe 2016

Julia Jabłońska
Mam 16 lat i trochę starą duszę. Lubię pieski, rap i Szwecję. Chciałabym poznać kiedyś Lanę Del Rey i Yung Leana. Nie lubię siedzieć w domu – WWA, zawsze pełno mnie tu. Od pewnego czasu amatorsko robię filmy, zdarza mi się grać w teatrze, ale mam zajawkę na wiele rzeczy i Kino w Trampkach jest jedną z nich!

Julia Jędrzejczyk
Mam na imię Julia (to chyba dobry początek, może trochę mało oryginalny, ale najtrudniej jest zacząć). Uczę się w liceum w klasie mat-fiz-inf, jednak moje pasje nie mają nic wspólnego z tymi przedmiotami. Rozwiązywanie zadanek z matmy przeszkadza mi nieco w graniu na gitarze, to z kolei w oglądaniu filmów i czytaniu książek. Wciąż szukam tych dodatkowych 2-3 godzin więcej w dobie, jednak jak dotąd niestety nie udało mi się rozciągnąć czasoprzestrzeni. Uwielbiam spędzać czas z przyjaciółmi i jeździć na długie  wycieczki rowerowe. Dobry humor jest moim wiernym kompanem, a gdy już zdarzy się wyjątkowa sytuacja, gdy próbuje uciec – paczka biszkoptów na pewno go powstrzyma 😉 Rok temu miałam okazję być jurorką podczas festiwalu PKO Off Camera – było to niesamowite przeżycie i myślę, że Kino w Trampkach również dostarczy niezapomnianych wrażeń!

Maja Kwiatkowska
Jako mała dziewczynka występowała w zespole wokalno-tanecznym „Fasolki”. Od najmłodszych lat użycza swojego głosu do znanych filmów, bajek i seriali. Ma na swoim koncie wiele osiągnięć, m.in. Złotą Płytę za rolę małej Cosette w musicalu „Les Miserables” i tytuł „Małego Przebojowego Muzyka”, zdobyty w konkursie muzycznym. Obecnie gra w Teatrze Muzycznym ROMA tytułową role w spektaklu „Alicja w krainie czarów”. Bardzo lubi czytać książki, oglądać filmy i jeść lody malinowe.

Iga Niemiałkowska
Nazywam się Iga, uczęszczam do klasy matematyczno-informatycznej, w której nie wiem jakim cudem się znalazłam będąc typową humanistką, no ale cóż, cuda się zdarzają:) Ilość moich zainteresowań jest zbyt duża, by je tu wszystkie wymieniać, ale w skrócie: kocham oglądać filmy (co chyba tłumaczy moją obecność na festiwalu) i spacerować po bajecznych uliczkach Starego Miasta, czytać książki.

Alicja Nowacka
Interesuję się kinem oraz twórczością Szekspira. Uwielbiam filmy Jima Jarmuscha, choć nie pogardzę też produkcjami Marvela. W kinie, jak i w życiu szukam rzeczy pięknych.

Ignacy Samborski

Agnieszka Widziewicz

Błażej Zawistowski
Jestem tegorocznym maturzystą i chociaż swoją przyszłość łączę z psychologią to filmy towarzyszą mi od zawsze i mam nadzieję, że tak zostanie. Gdyby ktoś zapytał mnie dlaczego film jest tak ważną dziedziną sztuki , bez chwili zawahania odpowiedziałbym, że przez swoją uniwersalność. Możemy dzięki nim przedstawić wszystko i nigdy nie zobaczymy dwa razy tego samego ujęcia tematu. Cieszę się, że miałem możliwość uczestniczyć w Kinie w Trampkach jako juror, ponieważ była to zupełnie nowa przygoda i z chęcią bym to powtórzył w przyszłości.
Jednak nie samym kinem człowiek żyje. Oprócz oglądania filmów z wielką przyjemnością odwiedzam teatry, bo choć podobne, to przeżycia z przedstawień są zupełnie inne niż te po filmach.
Moją trzecią i chyba największą pasją jest street art. Godzinami mógłbym oglądać murale Etam cru czy szablony Banksyego.

 

Newsletter