7 - 17 czerwca 2018
EN PL

Jury i Nagrody

Jury
Zwycięzców sekcji konkursowych festiwalu wyłaniają 3 grupy jurorów:
– Dziecięce Jury (Konkurs Krótkometrażowych Filmów Dziecięcych):
ok. 5 osób w wieku 10-12 lat;
– Dziecięce Jury (Konkurs Długometrażowych Filmów Dziecięcych):
ok. 7 osób w wieku 11-13 lat;
– Młodzieżowe Jury (obydwa konkursy młodzieżowe): ok. 7 osób powyżej 14 roku życia.

Podczas trwającej edycji festiwalu wyłania się jurorów na kolejną edycję – warto brać udział w plebiscycie publiczności i po seansie dzielić się z kinotrampkową ekipą swoją opinią na temat obejrzanych filmów. Przed każdym młodym miłośnikiem kina otwarta jest szansa zostania jurorem!

Nagrody
Główną nagrodą przyznawaną podczas Kina w Trampkach
jest „Film – Wędrowiec”.
Statuetkę w ramach konkursu zaprojektował w 2015 roku
11-letni wówczas Marcin Marciniak.
W każdej sekcji konkursowej przyznawane są wyróżnienia.

 

Oto Jury Kina w Trampkach w 2017 roku!

Jury Dziecięce – Konkurs Filmów Krótkometrażowych

Stanisław Wasiak
Mam na imię Staś. Mam prawie 11 lat. Bardzo lubię czytać i mogę na tym spędzić wiele godzin. Uwielbiam książki Yvesa Greveta, Marcina Szczygielskiego i całą serię o Percym Jacksonie. Moją pasją jest szermierka. Trenuję ją w Pałacu Młodzieży w UKS Syrena. Szermierka daje mi siłę, ćwiczy cierpliwość, sprawność, uczy partnerstwa. Bardzo lubię moich kolegów z klubu i spędzam z nimi dużo czasu. Mam też już pierwsze ważne turnieje za sobą. Kocham zwierzęta, a najbardziej moje dwa psy. W wolnym czasie gram w gry komputerowe. Tworzymy z kolegami ekipę „Grom” i gramy on-line. W weekendy często chodzimy z rodzicami do kina. Chętnie oglądam filmy przygodowe, których bohaterami są dzieci. Uwielbiam też filmy krótkometrażowe, bo to z reguły szybkie, mądre i zabawne kino.

Nina Tymińska
Lubię pływać, rysować. A filmy najlepsze są, gdy się w nich wiele dzieje i dobrze się kończą.

Wanda Woźnicka
Interesuję się gimnastyką artystyczną, książkami i filmami. Lubię też pływać i biegać. Kocham zwierzęta. Moje ulubione to wombaty, świnki i świnki morskie.

Nuri Keshk
Mam na imię Nuri, chodzę do 5 klasy. Interesuję się sportem, od kilku lat trenuję szermierkę. Uwielbiam też kino. Grałem w wielu reklamach, filmach i serialach. Od kilku lat moim marzeniem było zostać jurorem Kina w trampkach.

Katarzyna Piechowicz
Mam na imię Kasia i mam 12 lat. Moim hobby jest kręcenie filmów z przyjaciółmi. Chciałabym w przyszłości zajmować się tym na co dzień. Często jak spotykam się ze znajomymi, oglądamy filmy i wymieniamy się poglądami na ich temat. Oprócz filmów interesuję się fotografią. Najczęściej fotografuję moją rodzinę. Pasjonuję się także tańcem. Miałam okazję zapoznać się ze wszystkimi stylami tanecznymi, więc trudno byłoby wymieniać moje ulubione. Mam dwa koty, chętnie oglądają ze mną filmy. Bardzo lubię mecze piłki nożnej.

 

Jury Dziecięce – Konkurs Filmów Pełnometrażowych

Sonia Tymińska
Lubię czytać i uprawiać sporty. Najbardziej lubię filmy fabularne, które przekazują dobre treści.

Zuzanna Janas
Cześć! Miło mi, że chcesz mnie poznać. Mam na imię Zuzanna i jestem wesołą 13-latką. Uwielbiam sport, w szczególności tenis. W wolnej chwili czytam książki i oglądam dobre kino. Lubię też podróżować, poznawać nowych ludzi, miejsca i smaki.

Kaja Hajduk
Cześć, mam na imię Kaja i mam już prawie 13 lat. Moją pasją jest muzyka – śpiewam w zespole, trochę tańczę, gram na pianinie i perkusji. Oprócz tego uwielbiam (wręcz kocham) czytać książki i oglądać filmy, prawie każdego rodzaju. W przyszłości pragnę tworzyć muzykę. Chciałabym również zagrać w jakimś filmie.

Hela Gruszczyńska
Mam na imię Hela i mam 13 lat. Gram na perkusji, śpiewam, piszę różne opowiadania oraz prowadzę bloga. Interesuję się również filmami. Moim marzeniem jest pojechać w trasę koncertową i zostać kierowcą dźwigu.

Maria Podsiadło
Cześć! Mam na imię Marysia. Mam 12 lat. Bardzo lubię oglądać filmy, słuchać muzyki i czytać książki. Wcześniej byłam widzem Kina w Trampkach, teraz mogę dla Was oceniać filmy. Do zobaczenia w maju! Życzę miłego oglądania i super filmów!

Pola Sielicka
Mam na imię Pola i mam 12 lat. Moją pasją jest taniec. Moim ulubionym stylem tańca jest modern jazz, czyli ten, który obecnie trenuję. Dużą przyjemność sprawia mi również robienie zdjęć, a szczególnie w podróżach, które po prostu kocham.

Stanisław Ruszkowski
Cześć, jestem Staś i mam 12 lat. Bardzo się cieszę, że będę w jury 🙂 Lubię oglądać filmy. Mam łatwość do rozśmieszania ludzi wokół siebie. Interesują mnie różne gry. Jestem harcerzem i gram w reprezentacji szkoły w piłce ręcznej.

Jagoda Woźnicka
Mam na imię Jagoda. Od września uczęszczam do gimnazjum. Interesuję się kinem, fotografią i gimnastyką artystyczną. Lubię rysować, czytać książki, pisać opowiadania i jeździć konno. Filmy, które z chęcią oglądam to: „Władca pierścieni”, „Alicja w krainie Czarów” Tima Burtona, „Amelia”, „Igrzyska śmierci”, „Harry Potter” oraz „Hördur”.

Jury Młodzieżowe

Natasza Krawczak
Cześć, jestem Natasza. Uwielbiam czytać książki i oglądać filmy. Moim ulubionym reżyserem jest Tim Burton, ponieważ jego filmy są niesamowite i bardzo lubię jego poczucie humoru. Co do książek, to czytam wszystko, co mi wpadnie w ręce. Dobra książka to taka,  która, kiedy ją czytasz, odcina cię od świata i jesteś tylko ty i ta książka. Z filmami jest podobnie.

Amelia Gruszczyńska
Prowadzi stronę wsparcia dla osób z problemami psychicznymi oraz ich bliskich „Porcelanowe Aniołki„. Pomysłodawczyni i organizatorka akcji społecznych i charytatywnych. Ambasadorka kampanii „Twarze depresji. Nie oceniam. Akceptuję” oraz „Zobacz…ZNIKAM„. Jej pasjami są dziennikarstwo i medycyna.

Marta Kaczorek
Jestem licealistką na profilu biologiczno-chemicznym i przyszłą panią doktor, ale moje pasje wykraczają poza podziały komórkowe i elektrony walencyjne. Interesuję się filmem i staram się wyszukiwać ambitne produkcje. Stąd też wziął się pomysł na uczestnictwo w festiwalu. Poza chodzeniem do kina od niedawna interesuje mnie inna forma ruchu, którą jest poldance. Ten wyczerpujący taniec jest idealnym sposobem na odreagowanie codziennych, nastoletnich stresów. Moją kolejną pasją jest muzyka, której słucham w każdej wolnej (chociaż czasem też w mniej wolnej) chwili. Niewiele jest gatunków, które nie przypadają mi do gustu, ale najbardziej odnajduję się w alternatywie. Mimo mojej stosunkowo niewielkiej wiedzy o sztuce, jestem miłośniczką szeroko pojętej estetyki i staram się nią otaczać w każdym aspekcie życia.

Adam Jung
Interesuje się elektroniką, dobrym kinem, dużo słucham muzyki.  Lubię filmy akcji i przygodowe.

Alan Wojciechowski
14 lat, uczeń 1 klasy gimnazjum, kinomaniak, stały uczestnik Festiwalu Kino w Trampkach. Laureat i finalista wielu konkursów recytatorskich, poetyckich i fotograficznych. Doświadczenie w TV zdobywał jako uczestnik TOP 40 – pierwszej edycji MasterChef Junior oraz jako tester gadżetów w 9. odcinkach programu Big Box Little Box. W przyszłości zamierza studiować w szkole filmowej na kierunku reżyseria filmowa i telewizyjna. W wolnych chwilach zajmuje się modelarstwem lotniczym oraz sportową jazdą na Segway’u. Miłośnik kultury i kuchni japońskiej.

Julia Witkowska
Jestem raczej optymistką. Cenię szczerość. Lubię czytać książki, oglądać filmy, słuchać muzyki i rysować. Kocham zwierzęta, mam dwa koty 🙂 W przyszłości chciałabym zostać lekarzem.

Michał Lepak
Cześć! Nazywam się Michał i mam 14 lat . Oglądam mnóstwo filmów, często chodzę na premiery w kinach, ale lubię też kino niezależne. Tak jak w literaturze najczęściej sięgam po pozycje z elementami akcji oraz fantastyki. W tym roku byłem na festiwalu filmów w Cieszynie, gdzie zobaczyłem wiele filmów. Spodobały mi się spotkania z twórcami na, których dowiedziałem się jaką ciekawą mają pracę. W kinie uwielbiam też się śmiać np. ostatnio na filmie „Zupełnie Nowy Testament”.

Marcelina Kłosińska
Od 5 lat jestem uczennicą szkoły demokratycznej. Interesuję się filmem od środka i od zewnątrz. Uwielbiam jeździć na deskorolce i chodzić do kina. Inspirują mnie podróże i ludzkie historie. W życiu najważniejsze są dla mnie nowe doświadczenia.

Piotr Bakuła
Kim jestem? Choć to trywialne – zwykłym licealistą, (matura za rogiem, wybór drogi życiowej…). Na swoim przykładzie wiem, że sztuka zmienia nieodwracalnie. Malarstwo, literatura i (według mnie) największe z nich – filmy.
Nazwę się fanem dreszczu na plecach, kiedy gaśnie światło i zaczyna się film. W końcu w każdej klatce znajdziemy piękno, a w każdym szczególe intencję, bo za każdym filmem możemy dostrzec indywidualne spojrzenie na świat. Kino i moja osoba to związek o długiej historii. Sam kręciłem, pisałem, porozmawiałem nawet z Birkutem 😉
A teraz mogę współtworzyć festiwal?
Wiem jedno, będzie się działo.

 

 

Newsletter
App App