7 - 17 czerwca 2018
EN PL

Tygrysy i tatuaże

Tigre Og Tatoveringer | Tigers & Tattoos
Dania | 2010 | 42
Rekomendujemy dla wieku: 5+
Reżyseria: Karla von Bengtson

Mała Maj jest sierotą i mieszka ze swoim wujkiem Sonnym w jego studio tatuaży. Dziewczynka uwielbia swojego wujka, a szczególną przyjemność sprawia jej obserwowanie go przy pracy. Jednak jej największym marzeniem jest posiadanie prawdziwej rodziny, troskliwej mamy, opiekuńczego taty, zabawnego brata i psa. Pewnego dnia, gdy Sonny ogląda telewizję, dziewczynka kończy tatuaż mężczyzny z lokalnego klubu motocyklowego. Po tym incydencie Maj i Sonny muszą uciekać z miasta. Udają się w pełną przygód podróż przez magiczne lasy pełne wróżek, artystów cyrkowych i tygrysów.

 

Reżyseria: Karla von Bengtson
Scenariusz: Karla von Bengtson
Dźwięk: Thomas Jæger
Montaż: Camilla Ebling, Michelle Francati
Muzyka: Jacob Moth
Źródło kopii: Duński Instytut Kultury

Festiwale i nagrody: Kinderfilmfest München 2011, Lucas Frankfurt 2011, Michel Hamburg 2011, FICI Madrid 2011, Ale Kino! Poznan 2011, Hannover 2012, BUFF Malmö 2012, Kristiansand 2012, Haugesund 2012

Karla von Bengtson urodziła się w 1975. Początkowo zajmowała się kolorowaniem kreskówek, później była asystentką, aż w końcu rozpoczęła pracę jako animator. W 2004 roku ukończyła reżyserię animacji w Duńskiej Szkole Filmowej. Jej film dyplomowy – „Skyggen i Sara” zdobył nagrody na festiwalach w Berlinie i w Annecy. Jest autorką takich krótkich metraży, jak: „Prinsesse Rita og Ærterne” i „Carsten og Gittes Filmballade”. Mieszka w Kopenhadze wraz z dwójką dzieci i mężem, który jest projektantem statków kosmicznych.

Hello
Newsletter