30 maja - 9 czerwca 2019
EN PL

Mała Przystań

Piata lod | Little Harbour
Słowacja, Czechy | 2017 | 85
Rekomendujemy dla wieku: 12+
Reżyseria: Iveta Grófová

W ogrodzie babci zawsze można się schować, żeby marzyć i śnić. Można również spróbować zbudować w nim swoją małą prawdziwą przystań.

Jarka ma 12 lat i dzieli przestrzeń z mamą, która nie jest zwykłą mamą, w mieszkaniu chorej babci. Wrażliwa i samotna dziewczynka dużo czasu spędza w ogrodzie, gdzie często ucieka w sferę marzeń i sennych fantazji. Po śmierci babci postanawia uciec do swojego azylu na stałe. Z dala od świata – razem z młodszym sąsiadem Kristianem i dwójką niemowląt – Jarka próbuje stworzyć prawdziwą rodzinę, w której każdy dobrze spełnia swoje role i każdy czuje się ważny, niezależny, kochany.

Polska premiera

9 i 10 czerwca naszym gościem będzie reżyserka filmu Iveta Grófová, która spotka się z widzami po seasnach.

 

Reżyseria: Iveta Grófová
Scenariusz: Marek Leščák, Iveta Grófová
Zdjęcia: Denisa Buranová
Dźwięk: Matej Hlaváč, Tobiáš Potočný
Montaż: Anton Fabian
Muzyka: Matej Hlaváč
Obsada: Vanessa Szamuhelová (Jarka), Matúš Bačišin (Kristian), Katarína Kamencová (Lucia), Johanna Tesařová (Irena), Zoltan Schneider, Agi Gubik, Martina Sľukova
Produkcja: Katarina Krnacova, Iveta Grofova; Hulapa film (SK), Endorfilm (CZ), Katapult film (HU), Silverart (SK)
Źródło kopii: LOCO Films

Festiwale i nagrody: Berlinale IFF 2017 (Nagroda Dziecięcego Jury Generacji Kplus - najlepszy film pełnometrażowy)

Iveta Grofova (ur. 1980 w Trenczynie na Słowacji) studiowała na wydziale animacji filmowej i telewizyjnej w Akademii Sztuk Teatralnych, reżyserka i założycielka firmy producenckiej Hubala, twórczyni filmów dokumentalnych, nagradzana na wielu festiwalach filmowych. Jej debiut fabularny „Made in Ash” był na liście nominowanych na słowackiego kandydata do Oscara.

Hello
Newsletter