7 - 17 czerwca 2018
EN PL

Kauwboy. Chłopiec i kawka

Kauwboy
Holandia | 2012 | 78
Rekomendujemy dla wieku: 11+
Reżyseria: Boudewijn Koole

Jojo, żywiołowy 10-latek, którego życie rodzinne nie jest usłane różami, znajduje pociechę w małym, porzuconym ptaszku. Wyjątkowa przyjaźń, jaka tworzy się między nim a ptakiem, daje mu siłę, by burzyć mury.

Młoda kawka wypada z gniazda… Trafia prosto w ręce Jojo. Chłopiec natychmiast odnajduje się w roli taty małego ptaszka. Kawka nie mogła trafić lepiej! 10-letni Jojo większość czasu spędza sam, dlatego z radością i oddaniem całą swoją energię poświęca na kurację swego małego przyjaciela. Gdy ojciec odnajduje kawkę w domu, każe Jojo zanieść ją z powrotem do lasu. Uważa, że chłopiec krzywdzi zwierzaka oswajając go. Z decyzją ojca nie ma dyskusji, ale Jojo też już nie jest małym chłopcem – ma poczucie odpowiedzialności, swoje uczucia i swoje zdanie. Czy ojciec weźmie to pod uwagę i zmieni stosunek do syna?

 

Reżyseria: Boudewijn Koole
Scenariusz: Boudewijn Koole, Jolein Laarman
Zdjęcia: Daniël Bouquet
Dźwięk: Mark Glynne
Montaż: Gys Zevenbergen
Muzyka: Helge Slikker
Obsada: Rick Lens (Jojo), Loek Peters (Ronald), Cahit Ölmez (Deniz), Susan Radder (Yenthe), Ricky Koole (July)
Produkcja: Wilant Boekelman, Jan van der Zanden | Waterland Film
Źródło kopii: Fundacja Cinemania

Festiwale i nagrody: Europejska Nagroda Filmowa w kategorii Europejskie Odkrycie Filmowe Roku oraz Nagroda Młodzieżowej Publiczności 2012, Grand Prix Deutsches Kinderhilfswerk dla Najlepszego Filmu Fabularnego oraz Kryształowy Niedźwiedź Generation KPLUS dla Filmu Fabularnego na MFF w Berlinie 2012, Specjalne Wyróżnienie dla Najlepszej Aktorki na MFF Młodego Widza Ale kino! 2012, Specjalne Wyróżnienie UNICEF na MFFN w Buenos Aires 2012.

Boudewijn Koole – ur. się w 1965 r. w Leiden, w Holandii. Ukończył Wzornictwo Przemysłowe na Uniwersytecie w Delft. Jest filmowcem – samoukiem. Zrealizował wiele dokumentów, m. in. „Pierlala” (1998), „Waan” (2002) oraz „A River Left for Me” (2009). Na planach swoich filmów często pracuje z dziecią i młodzieżą.

Hello
Newsletter