30 maja - 9 czerwca 2019
EN PL

Jury dziecięce i młodzieżowe

Co roku jeszcze podczas trwania Festiwalu wybieramy skład jury do kolejnej edycji. Oto Jury Kina 6. edycji Kina w Trampkach w 2018 roku!

JURY DZIECIĘCE – KONKURS FILMÓW KRÓTKOMETRAŻOWYCH

Aleksander Białek:
Nazywam się Olek i mam 11 lat. Interesuję się street-artem i graffiti. Uwielbiam także czytać (szczególnie literaturę post-apo) i oglądać filmy. Mam także czteroletnią siostrę, z którą uwielbiam się bawić, często oglądamy razem filmy dla najmłodszych i rozmawiamy o nich.

Gabriela Grygiel:
Mam prawie 12 lat. Lubię rysować,czytać książki,uprawiać sport i oglądać filmy. Cieszę się,że jestem w jury Kina w Trampkach.

Karol Jurewicz:
Moimi ulubionymi zajęciami jest czytanie książek fantastycznych i oglądanie filmów tego samego gatunku. Najbardziej lubię książki Ricka Riordana, a szczególnie jego bohatera Percy’ego Jacksona. Z filmów podobają mi się produkcje Marvela w tym Czarna Pantera i Dr. Strange.

Jagoda Pawlicka:
Najczęściej wybieram się do kina na filmy przygodowe i fantasy.  Lubię akrobatykę i jazdę na fishce, i poświęcam temu każdą wolną chwilę. Od zawsze nienawidzę matematyki, ale może kiedyś mi przejdzie. Najchętniej spędzam czas z przyjaciółmi na Polach Mokotowskich. Jeśli akurat nie jestem na dworze, czytam raczej poważne książki o ważnych rzeczach. 

Nela Staroń:
Mam na imię Nela. Mam 11 lat. Chodzę do 5 klasy. Lubię sporty, najbardziej pływanie. Czasami też robię zdjęcia i  bardzo to lubię. Marzę, żeby studiować na Uniwersytecie Stanford.

Pola Wolińska:
Bardzo lubię przyrodę i przygodę. I jedno i drugie znajduję w kinie. Zwłaszcza tym starym, czarno-białym. Poldek Wanatowicz przez długi czas był dla mnie bohaterem nr 1:). Prywatnie pływam  na canoe, wspinam się w skałach, śpię pod namiotem i wciąż czekam na wielką przygodę… jak z czarno białych filmów.

 

JURY DZIECIĘCE – KONKURS FILMÓW PEŁNOMETRAŻOWYCH

Dana Jaroszkiewicz:
Mam na imię Diana, mam 11 lat i nie chodzę do szkoły. Jestem w edukacji domowej, czyli po prostu uczę się w domu wspólnie z kilkoma przyjaciółmi. Taki system nauki pozwala mi w ciekawy sposób poznawać świat i mam więcej czasu na swoje pasje. Uwielbiam zwierzęta, mam królika i dwa kucyki, na których startuję w zawodach ujeżdżeniowych. Lubię też jeździć na nartach. Mam trzy młodsze siostry. Interesuję się filmami o różnej tematyce, najbardziej lubię filmy fabularne, czyli takie z prawdziwymi aktorami. Bardzo lubię chodzić razem z całą rodziną do kina, a po seansie dyskutować o tym, co nam się podobało a co nie. Często chodzimy też do Teatru Wielkiego na przedstawienia baletowe – uwielbiam patrzeć jak pięknie tańczą! Moją ostatnią pasją jest muzyka – w szkole muzycznej gram na wiolonczeli i pianinie, a na ostatnie Boże Narodzenie dostałam ukulele i sama uczę się na nim grać.

Prot Panufnik:
Mam na imię Prot. Mam 12 lat. Przez 10 lat mieszkałem w Norwegii, w małym miasteczku położonym na południu. Jestem ruchliwy, pomocny i interesuję się sportem. Gram w piłkę nożną od jakiegoś czasu. Trenowałem piłkę ręczną przez 4 lata. W czasie wolnym od lekcji, gram też na wiolonczeli. Lubię chodzić do kina, teatru i na fajne wystawy w muzeach. W weekendy wiosną i latem, najchętniej spędzam czas na dworzu, na boisku.

Julia Przybył:
Jestem kreatywna, towarzyska oraz odważna. Nie boję się nowych wyzwań i łatwo zawieram nowe znajomości. Uwielbiam pisać opowiadania. Potrafię usiąść przed komputerem i przez godzinę pisać bez przerwy. Kocham kino oraz teatr. Staram się jak najczęściej chodzić na spektakle teatralne i seanse filmowe. Do niedawna uczęszczałam również na zajęcia teatralne w ostrowskim MDK. W przyszłości chciałabym zostać aktorką i móc występować na scenie. Nie mam tremy i lubię występować przed publicznością. Chętnie oglądam filmy z gatunku science-fiction na przykład „Gwiezdne wojny” czy „Player One”, jednak podobał mi się również polski film o podobnej tematyce pod tytułem „Za niebieskimi drzwiami”. Moją kolejną pasją jest czytanie książek. Każdy dzień kończę z książką w ręku. Moją ulubioną książką jest „Biblioteka Pana Lemoncella”.

Karolina Radziejewska:
Cześć, nazywam się Karolina i mam 13 lat. Mam starszego, często nieznośnego i zwariowanego, ale też wspaniałego brata, cudownego psa oraz super rodziców. Razem z bratem trenujemy wakeboard i dość często wyjeżdżamy do różnych krajów na zawody. Nie jest to jednak moje jedyne hobby. Uwielbiam też jeździć konno i na wrotkach oraz tańczyć, kochać podróżować i oczywiście lubię oglądać filmy.

Iga Ratajczak:
Lat prawie 13. Widz Kina w Trampkach od pierwszej edycji. Kinoholiczka. Ostatnio zafascynowana azjatyckimi horrorami. Interesuje się kulturą japońską, gra na wiolonczeli, lubi muzykę klasyczną i Two Set Violin. Fanka BTS.

Kajetan Ruszkowski:
Jestem Kajtek, mam 12 lat. Interesuję się starymi telefonami marki Nokia i innymi przedmiotami retro.  Umiem i lubię grac na ukulele. Jestem wielkim fanem Stephena Hawkinga, prze co moim ulubionym filmem jest „Theory of everything”.  Lubię czytać komiksy i ciekawostki ze świata. Na kino w trampkach chodzę od kilku lat a teraz jestem w JURY – hura!!!!!

Ada Świerżewska:
Mam na imię Ada i chodzę do 6. klasy. Trenuję pływanie, dużo śpiewam i jeżdżę na rowerze. W przyszłości chcę zostać aktorką i występować w filmach na dużym ekranie. Lubię filmy fabularne i takie, w których występują aktorzy. Oprócz sportu, śpiewu i filmu uwielbiam też teatr. Jestem otwarta i gotowa na nowe wyzwania.

 

JURY MŁODZIEŻOWE

Marcel Chodorski:
Cześć, nazywam się Marcel. Jestem jednym z ostatnich gimnazjalistów. Chodzę na Kino w trampkach od 2. edycji. Wtedy zainteresowałem się filmem. Interesuję się też matematyką, którą cenię za to, że poprzez logiczne rozumowanie pozwala z prostych stwierdzeń wyciągnąć skoplikowane wnioski i sformułować twierdzienia.

Sebastian Tomasik:
Mam wielu znajomych. Ćwiczę karate. Interesuję się historią transportu miejskiego. Zawsze staram się brać udział w wydarzeniach z tym związanych. Oglądam dużo filmów i seriali. Mam zawsze dużo do powiedzenia i jestem spostrzegawczy. Wraz z uczniami ze swojej klasy działam jako wolontariusz.

Rafał Kowalski:
Interesuję się piłką nożną i muzyką.

Matylda Pawlicka:
Bardziej niż oglądać filmy lubię tylko czytać dobre książki fantasy. W szkole najbardziej interesuje się biologią i chemią, lecz gdy wracam do domu wolę oderwać się od rzeczywistości i uciec w świat historii stworzonych przez innych lub samodzielnie tworzyć coś nowego. Prócz pisania uwielbiam rękodzieło jak również wszystko inne, co pozwala mi uzewnętrznić buzującą  we mnie masę pomysłów.

Stanisław Ruszkowski:
Mam na imię Staś i w jury Kina w Trampkach będę już drugi raz (wcześniej byłem w dziecięcym:)  Filmy, którymi się interesuję, są to filmy fantastyczne i historyczne. Moim zainteresowaniem są: sztuki walki (mma i muay tai) oraz książki.Ostatnia edycja w Trampkach bardzo mi się spodobała, mam nadzieję, że tak będzie w tym roku. Wielu moich znajomych zaraziłem tym festiwalem.

Tekla Skalińska:
Mam na imię Tekla. Uwielbiam narciarstwo i jeździectwo, które z pasją uprawiam. Piszę wiersze i sama je ilustruję, moją ulubioną techniką jest akwarela. Jestem stałą uczestniczką warszawskich festiwali teatralnych i filmowych, w tym Kina w Trampkach. Fascynuje mnie kino azjatyckie.

Iga Świerżewska:
Lubię czytać książki, pisać wiersze, a także zaczęłam pisać własną książkę. Mam również niecodzienne zainteresowanie: pływam synchronicznie.

Małgorzata Toniszewska:
Jestem uczennicą gimnazjum. Moją pasją są konie, literatura, kino oraz fotografowanie natury. Od niedawna zaczęłam też strzelać z łuku wschodniego. Uwielbiam podróże, poznawanie nowych kultur, a w wolnym czasie uprawiam sport. W ubiegłych latach byłam widzem festiwalu Kino w Trampkach, lecz w tym roku jestem również w Jury. Nie mogę się doczekać!

 

 

Newsletter