30 maja - 9 czerwca 2019
EN PL

Witajcie w środę!

Zaczynamy dzień trzema wspaniałymi filmami! Pokażemy Wam:
dokument Mecz o wszystkozwycięzcę plebiscytu publiczności Kina w Trampkach w 2015 roku;
dwie fabuły: Kauwboy. Chłopiec i kawka oraz grane już ostatni raz Twoje piękno nic nie znaczy – po obydwu seansach zapraszamy na nietypowe lekcje na sali kinowej przygotowane przez Fundację Generator.

A tuż przed południem Młodzi o Warszawie – jedyny w swoim rodzaju premierowy pokaz filmów ukazujący stolicę z rozmaitych perspektyw. Zobaczymy tytuły, które wygrały konkurs zorg. przez Instytut Innowacji. Megaszansa, by zobaczyć Warszawę oczami jej młodych, pełnych twórczej mocy mieszkańców!

Czeka nas dziś szczególny wieczór.
Zobaczymy kolejny film konkursu młodzieżowego, dokument Bezgwiezdne sny, po którym spotkamy się na inspirującej rozmowie z Michaliną Ferencz z „Mamy głos!” – grupą, która pokazuje, że warto walczyć o swoje prawa i o to, by móc być sobą.
Zapraszamy też na Kwestię wyboru – zestaw 8 przepięknych filmów krótkometrażowych, wielkich rzadkości, które udostępniamy Wam specjalnie w ramach festiwalu.
Pokażemy teżCały nasz świat: osobną rzeczywistość dorastających dziewczynek, dużo bardziej skomplikowaną, niż wydaje się dorosłym.

Hello
Newsletter